PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pożar piwnicy po gwałtownej eksplozji systemu fotowoltaicznego

Pożar piwnicy po gwałtownej eksplozji systemu fotowoltaicznego

Autor: Świat Rolnika 2022-05-10 17:00:00
Pożar

W jednym z domów w Badenii-Wirtembergii w niedzielę wybuchł pożar po eksplozji akumulatora systemu fotowoltaicznego. Budynek nadaje się do wyburzenia.

W Badenii–Wirtembergii magazyn baterii systemu fotowoltaicznego nagle zapalił się. Wywołało to gwałtowną eksplozję i pożar piwnicy. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Jak donosi okręgowe stowarzyszenie straży pożarnej Calw e.V., w niedzielę doszło do pożaru piwnicy w Althengstett. W pomieszczeniu znajdował się magazyn baterii systemu fotowoltaicznego.

Eksplozja zniszczyła okna i drzwi

Miejscowa straż pożarna została zaalarmowana około godziny 17:30. Służby ratunkowe były już w drodze, gdy nagle doszło do wybuchu – tak informują przechodniów. Kiedy właściciele po raz pierwszy zauważyli, że z ich domu wydobywa się biały dym, nadal chcieli spróbować pożar ugasić. Cierpieli na łagodne zatrucie dymem, ale nie musieli iść do szpitala.

Straż pożarna ugasiła płomienie. Interwniować musiały czterema zespoły wyposażone w ochronę dróg oddechowych i uwolniono dom od dymu pożarowego za pomocą dwóch wentylatorów nadciśnieniowych. Wszystkie szyby piwnicznych okien, drzwi do piwnic oraz drzwi do mieszkań i domów zostały roztrzaskane przez falę ciśnienia wywołaną wybuchem.

Pożar wywołany eksplozją

Po zakończeniu prac gaszących pożar piwnicy okazało się, że prawdopodobnie przyczyną pożaru był magazyn baterii o mocy około 6,5 KW. To było zasilane przez system fotowoltaiczny. Pozostałości spichlerza zostały uratowane i umieszczone w wannie wypełnionej wodą do schłodzenia.

Dom nie nadający się do zamieszkania po pożarze piwnicy.

Szef operacyjny i dowódca Benjamin Jones poinformował: „Musimy się cieszyć, że pożar nie wybuchł w nocy. I bardzo się cieszę, że wybuch nastąpił, zanim moje oddziały szturmowe wkroczyły do ​​domu. Co mogło się zdarzyć”. Dom na razie nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcy mieszkają u krewnych.

Czytaj również: Pożar magazynu z suszem do produkcji herbat ugaszony

Agraheute/fot.pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Rosyjski statek nie wpuszczony do Egiptu. Wszystko przez kradzież zboża


Autor: Polska Agencja Prasowa

"Spiegel": Córka Putina jest w związku z szefem monachijskiego baletu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Niemcy zapewniają, że Ukraina może liczyć na ich pomoc w walce z Rosją


BULT SMOGOWICZE