PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Plaga szczurów w Holandii. Gryzonie w tramwajach, domach i restauracjach

Plaga szczurów w Holandii. Gryzonie w tramwajach, domach i restauracjach

Autor: Tomasz Racki 2022-07-19 14:05:00
plaga szczurów

Holandię trapi plaga szczurów, donosi dziennik “Algemeen Dagblad”. Gryzonie są dosłownie wszędzie, a władze nie radzą sobie z problemem. 

Zwierzęta pojawiają się w tramwajach, domach i restauracjach, informuje gazeta. „Rośnie liczba doniesień o uciążliwości szczurów” – informuje gazeta i dodaje, że problem zaczyna być poważny, ponieważ zwierzęta mogą przenosić choroby.

Plaga szczurów w Holandii

Kilka dni temu pojawiły się nagrania z greckiej restauracji w Leidschendam niedaleko Hagi. Widać na nim gryzonia buszującego w barze sałatkowym. Lokalne media przekonują, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mieszkańcy od tygodni skarżą się na rosnącą liczbę szczurów.

„AD” przytacza historie mieszkańców Enschede przy granicy z Niemcami, którzy znajdowali gryzonie w swoich łóżkach lub którym np. zjadły one buty. Gazeta donosi, że na nękanie ze strony tych zwierząt skarży się coraz więcej osób.

Nie prowadzimy obecnie badań na temat liczby szczurów w Niderlandach, deklaruje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Ostatnie badanie populacji szczurów przez RIVM odbyło się między 2014 a 2018 rokiem.

Dziennik przypomina, że szczury mogą mieć do piętnastu miotów rocznie, każdy od siedmiu do dziewięciu młodych. W ostatnich latach plaga szczurów i myszy nawiedziła Australię. 

plaga szczurów

Czytaj także: „Ekolodzy” oszaleli? Nawołują do dokarmiania SZCZURÓW! Co następne? Kleszcze?

PAP/fot. pixabay