PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pierwszy od 150 lat atak rekina na brytyjskich wodach

Pierwszy od 150 lat atak rekina na brytyjskich wodach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-03 18:00:00
atak rekina

W minionym tygodniu u wybrzeży Konwalii miał miejsce atak rekina. Kobieta została ugryziona w nogę przez rekina błękitnego.

Jak podał we wtorek portal Cornwall Live, był to, jak się uważa, pierwszy od ponad 150 lat przypadek ataku rekina na brytyjskich wodach. Portal przywołuje informację ze strony internetowej British Sea Fishing, według której na świecie znane są cztery przypadki śmiertelnego ataku przez rekina błękitnego oraz 25 przypadków ataków na ludzi, które nie zakończyły się śmiercią.

Atak rekina w Wielkiej Brytani 

Do zdarzenia doszło w czwartek w pobliżu miejscowości Penzance, gdy kobieta brała udział w nurkowaniu w wodach Oceanu Atlantyckiego, aby obserwować rekiny błękitne. Straż przybrzeżna, która udzieliła jej pomocy, potwierdziła, że wszystko wskazuje na ugryzienie przez rekina.

Rekiny błękitne, nazywane też żarłaczami błękitnymi, zamieszkują w głębokich wodach oceanicznych strefy umiarkowanej i tropikalnej, choć preferuje chłodniejsze wody. Dorosłe osobniki mają zwykle 2-3 metry długości. Żywią się głównie kalmarami, rybami i innymi zwierzętami wodnymi, natomiast ataki na ludzi zdarzają się bardzo rzadko.

Portal Cornwall Live przywołuje informację ze strony internetowej British Sea Fishing, według której na świecie znane są cztery przypadki śmiertelnego ataku przez rekina błękitnego oraz 25 przypadków ataków na ludzi, które nie zakończyły się śmiercią. W sierpniu 2012 roku dwie plaże w Wielkiej Brytanii – w Walii oraz w angielskim hrabstwie Dorset – zostały na krótki czas zamknięte z powodu obecności rekinów błękitnych.

atak rekina

Czytaj też: Ataki rekinów na plażach Long Island w USA. Władze apelują o ostrożność
 

PAP/fot. wikimedia Diego Delso, Florian Pépellin