PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Nietypowy transport bananów w Ekwadorze. 2,5 tony kokainy

Nietypowy transport bananów w Ekwadorze. 2,5 tony kokainy

Autor: Świat Rolnika 2022-04-21 19:30:00
Transport bananów

Ekwadorska policja antynarkotykowa w ten weekend skontrolowała transport bananów. W środku znaleźli przechwyciła 2,5 tony kokainy.

Narkotyki zostały znalezione w kontenerze z bananami, który ma zostać wysłany do Belgii z południowo-zachodniego miasta portowego Guayaquil w Ekwadorze. „Skonfiskowano dwie tony i 458 kilogramów kokainy” – napisała ekwadorska policja na swoim koncie na Twitterze, na którym pojawiło się również wideo prezentujące przechwycone narkotyki.

Narkotyki w bananach

Narkotyki zostały podzielone na 2461 paczek kokainy ukrytej wśród bananów. Transport bananów to podstawowe zajęcie dla wielu Ekwadorczyków. Podczas oględzin i odkrycia kokainy natychmiast aresztowano również jedną osobę. W 2021 roku Ekwador skonfiskował rekordową liczbę 210 ton narkotyków, głównie kokainy, a od początku tego roku skonfiskował już ponad 70 ton.

Warto przypomnieć, że w lutym w niemieckim mieście Würzburg w jednym ze sklepów spożywczych policjanci odkryli, że kokaina jest przechowywana wśród pudeł z bananami. O znalezisku poinformował Bawarski Państwowy Urząd Kryminalny. Dodał, że znaleziono łącznie 17 opakowań kokainy. Każde opakowanie ważyło równy kilogram. Jak się okazuje, podobnych przypadków jak i znalezisk w Niemczech w ostatnim czasie było więcej.

Transport bananów z niespodzianką

Ale obecne znalezisko w sklepie spożywczym w Würzburgu nie jest jedynym tego typu przypadkiem w regionie. Jeszcze większą ilość narkotyków znaleziono u handlarza owocami i warzywami w dystrykcie Main-Spessart; w magazynie bananów w Marktheidenfeld pod koniec listopada odkryto 60 kilogramów kokainy. Szmuglerzy tej ostatniej operacji pozostają nieznani.

Kokaina w pokaźnej ilości została znaleziona również w Hesji w 2019 r. oraz w kilku bawarskich supermarketach tej samej sieci, co w Würzburgu w 2017 r. Dwa dyskonty również stały się mimowolnymi pomocnikami przemytników narkotyków. W zakrojonym na szeroką skalę procesie sądowym w Monachium dotyczącym ponad 800 kilogramów kokainy w skrzynkach z bananami na rynkach w południowej Bawarii, handlarze narkotyków wynajęli albańskich włamywaczy do zbierania narkotyków.

W przypadku z południowej Bawarii, ślad kokainy może sięgać Ekwadoru w Ameryce Południowej. Pochodzenie obecnego znaleziska w Würzburgu może być takie samo, ale szczegóły wciąż nie są jasne.

Czytaj również: Wojna na Ukrainie wpłynęła nawet na eksport bananów z Ekwadoru

freshplaza.com /fot.pexels


Kosmiczna turystyka będzie miała negatywny wpływ na klimat

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 10:00:00

Ukraińskie zboże na rosyjskim statku. Ukraina prosi Turcję o interwencję

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 23:00:00

Kombajniści i sprzęt pilnie potrzebni do żniw na Ukrainie

Autor: Świat Rolnika 2022-07-01 21:30:00

BULT SMOGOWICZE