PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Niemiecki kanclerz zapowiada sankcje za zbrodnie w Buczy

Niemiecki kanclerz zapowiada sankcje za zbrodnie w Buczy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-04 08:29:00
sankcje

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział w niedzielę kolejne sankcje wobec Rosji. Scholz przyznał, że jest przerażony wymordowaniem ludności cywilnej w Buczy.

,,W najbliższych dniach podejmiemy decyzję o dalszych działaniach w gronie sojuszników. Putin i jego poplecznicy odczują konsekwencje” – powiedział w Berlinie Scholz, cytowany przez portal RND.

Sankcje za morderstwa w Buczy

Minister obrony Niemiec Chrisitne Lambrecht zaapelowała o rozmowy w gronie UE na temat wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu. Ewentualne sankcje miałby związek z wydarzeniami w Buczy. Przypomnijmy, że u kraińscy żołnierze odkryli dziesiątki zabitych cywilów w odzyskanym mieście Bucza na północny zachód od Kijowa.

Według mera Buczy Anatolija Fedoruka, po wyjściu Rosjan z miasta w masowych mogiłach trzeba było pochować ciała 280 osób. Dziennikarze agencji AFP informowali, że wśród ofiar było wielu cywilów, niektórzy z nich mieli związane z tyłu ręce.

Rosyjskie wojska celowo dokonały masakry ludności cywilnej w Buczy pod Kijowem – ocenił w niedzielę szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba, apelując do państw grupy G7 o nałożenie nowych stanowczych sankcje na Rosję, w tym embarga na rosyjską ropę, gaz i węgiel. Również niemiecka minister obrony domagała się w niedzielę wyciągnięcia konsekwencji z wydarzeń w Buczy. Wezwała do rozmów w gronie ministrów UE na temat wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

,,Te obrazy są straszne, wstrząsają nami do głębi i oczywiście musimy teraz odpowiednio na nie zareagować" – powiedziała w telewizji ARD.

sankcje

Czytaj też: Wojska Putina ostrzelały magazyny żywności. Chcą wziąć Ukrainę głodem

PAP/fot.pixabay


Ukraińska koza zraniła 40 Rosjan. Przypadkiem zdetonowała pułapki

Autor: Karol Pepliński 2022-06-27 15:32:00

Magazynowanie gazu w czasie wojny. Jest rozporządzenie Rady UE

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 12:17:00

Prof. Mączyńska: Kryzys żywnościowy wymaga zmian w regulacjach dot. rolnictwa

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:06:00

BULT SMOGOWICZE