PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Naukowcy planują hodować mięso w kosmosie dla astronautów

Naukowcy planują hodować mięso w kosmosie dla astronautów

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-08 01:00:00
mięso

Ludzkość podbija przestrzeń kosmiczną. Naukowcy planują hodować mięso w kosmosie. Chcą karmić nim astronautów. 

Na tle zwrócenia szczególnej uwagi na podbój kosmosu i zagłębianie się we wszechświat, naukowcy walczą o to, czym karmić astronautów, aby mogli przetrwać niebezpieczne próby, które czyhają w kosmosie. Naukowcy chcą opracować metodę, która pozwoli na hodowlę mięsa w ekstremalnych warunkach.

Mięso w kosmosie 

Jednym z najważniejszych składników diety astronautów jest mięso. Jednak jest to produkt, który szybko się psuje, a to komplikuje zadanie. Ludzkość była już w stanie uprawiać rośliny w kosmosie. Jak informuje Planet Today, teraz naukowcy opracowują metody, które pozwolą hodować mięso w ekstremalnych warunkach.

Europejska Agencja Kosmiczna nalega na dodatkowe testy, którym będzie poddane mięso w kosmosie i które mogą jeść astronauci podczas długotrwałych misji. Ponadto badania te mogą pomóc w zwiększeniu odporności tej opcji na naszej planecie.

W trakcie badania zespół ekspertów porówna wartość odżywczą i określi potencjalne korzyści uprawnych produktów mięsnych z alternatywnymi pokarmami białkowymi. Pomyślne wyniki badań pomogą nie tylko poszerzyć dietę astronautów, ale także pomogą rozwiązać szereg problemów związanych z produkcją i przechowywaniem produktów mięsnych na planecie Ziemia. 

mięso kosmos

Papryczki chili wyhodowane w przestrzeni kosmicznej

Mięso to jednak nie pierwsze eksperymenty żywieniowe w kosmosie. W ubiegłym roku informowaliśmy o uprawie kosmicznych papryczek chili. Były one  efektem badania Planet Habitat-04, które jest trwającą serią prób hodowania różnych roślin na orbicie. Astronautka NASA Megan McArthur, jedna z siedmiu członków załogi obecnie mieszkających i pracujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), stworzyła najlepsze kosmiczne tacos w historii. Użyła do tego części świeżo zebranych, wcześniej wyhodowanych papryczek, wołowiny fajita i nawodnionych pomidorów. Jak podała McArthur, astronauci zjedli wyhodowane papryczki, a następnie wypełnili ankiety, aby ocenić kosmiczne warzywa.

Sprawdź również:  Pierwsza rolnicza misja kosmiczna – Niecodzienny eksperyment!

meatinfo.ru//nasa.gov/fot.pixabay.com


Autor: Jacek Podgórski

Małpia Ospa zbliża się do Polski. Przypadki w Belgii i Francji 


Autor: Tomasz Racki

Białoruska gospodarka płaci za wspieranie Rosji. Rekordowa recesja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zawieszenie ceł na ukraiński eksport. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego


BULT SMOGOWICZE