PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ktoś wyrzucił mu asfalt na pole. Niemiecki rolnik musi posprzątać

Ktoś wyrzucił mu asfalt na pole. Niemiecki rolnik musi posprzątać

Autor: Świat Rolnika 2022-07-12 08:00:00
asfalt

Policja z Lüneburga prowadzi śledztwo w szczególnie bezczelnym przypadku nielegalnej utylizacji odpadów na polu. Asfalt został po prostu podrzucony.

W Südergellersen koło Lüneburga obcy nielegalnie zrzucili na pole 20 ton asfaltu. Rolnik ma teraz kłopoty. Rolnik Uwe Alexander Ehlers na swoim polu w Südergellersen w powiecie Lüneburg w Dolnej Saksonii spotkał bardzo niemiłą niespodziankę: ogromny stos asfaltu ważący 20 ton. Kim są sprawcy? Niestety nie wiadomo, nieznani ludzie nielegalnie wyładowali asfalt 30 czerwca między 10:00 a 17:00.

Rolnik jest odpowiedzialny za utylizację

Ehlers ma teraz do czynienia z tym problemem. „Po pierwsze, jestem odpowiedzialny za jego utylizację, tak, i ostatecznie tak naprawdę nie wiem, jak to rozłożyć” – powiedział Ehlers NDR. Ehlers jest właścicielem nieruchomości i w związku z tym odpowiada za usunięcie, jeśli nie można znaleźć sprawcy lub sprawców.

Jednak nadal nie wiadomo, kto rozładowywał asfalt na polu. Świadkowie widzieli czerwoną wywrotkę jadącą polną drogą obok pola. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie przestępstwa zgodnie z federalną ustawą o ochronie przyrody. Wypytywała również firmy budowlane z regionu – na razie bez rezultatów.

asfalt

Asfalt nie pierwszy raz wyrzucony na pole

Akt bezczelności stał się znany w regionie. To przynajmniej dobra wiadomość dla Ehlersa: zadzwonili do niego regionalne wytwórnie i zabierają asfalt bezpłatnie, ale rolnik nadal musi sam go dostarczyć.

Po dniach na słońcu iw deszczu asfalt stwardniał. Rolnik próbował już rozbić największy kawałek.

Czytaj również: Świnie zagłodzone przez niemieckiego rolnika! Wyrokiem grzywna

Agraheute/fot.pixabay