PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ktoś niszczy ambony w niemieckich lasach! Myśliwi ranni

Ktoś niszczy ambony w niemieckich lasach! Myśliwi ranni

Autor: Mateusz Chrząszcz 2022-06-30 11:30:00
Myśliwi

Kolejny groźny incydent w Niemczech. Mocowanie drabiny prowadzącej do ambony zostało usunięte. Nie jest to pierwszy raz, dlatego myśliwi biją na alarm.

W poniedziałek myśliwy z dystryktu Ansbach upadł i zranił się w wyniku manipulacji skórzanego pasa trzymającego drabinę. To nie pierwszy tego typu sabotaż w okolicy. Już dwa lata temu w okręgu Ansbach doszło do szeregu zniszczeń mienia w obiektach łowieckich. Jednak sprawcy zawsze celowali w mienie, a nie w samych myśliwych, przestępstwa zostały wyjaśnione przez policję. Według policji w Ansbach nie ma związku z ostatnim incydentem.

Walka z myśliwymi w Niemczech

W poniedziałek 27 czerwca między Schmalach i Wüstendorf w powiecie Ansbach w Bawarii ranił się myśliwy z powodu manipulacji w mocowaniu drabiny. Jest to teraz zgłaszane przez "br.de". Mężczyzna zranił się w rękę i biodro.

Jak donosiła policja w Ansbach do redakcji „Pirscha”, drabinka była oparta o drzewo i zabezpieczona przed zsunięciem się pasem. Nieznane osoby oddzieliłyby ten pas od drabiny. 52-letni myśliwy nie zauważyłby manipulacji podczas wspinania się po kryjówce. Kiedy drabina zsunęła się z drzewa, myśliwy spadł około czterech metrów w dół. Z powodu odniesionych obrażeń myśliwy pojechał następnie do kliniki w Ansbach, gdzie był leczony.

Policja z Ansbach prowadzi obecnie śledztwo dotyczące niebezpiecznych obrażeń ciała. Świadkowie, którzy w ciągu ostatnich kilku dni zauważyli coś podejrzanego w zalesionym terenie, proszeni są o skontaktowanie się z policją w Ansbach, ponieważ myśliwi boją się o swoje zdrowie.

Myśliwi

Myśliwi mogą zgłaszać wszelkie przejawy hejtu

W ramach programu hejtstop myśliwi lub stażyści mogą zgłaszać wszelkie przejawy hejtu w specjalnej subdomenie na stronie PZŁ. Wczoraj na swojej stronie internetowej Polski Związek Łowiecki uruchomił nową subdomenę, gdzie myśliwi i stażyści mogą zgłaszać hejt, utrudnienia wykonywania polowania, groźby karalne oraz niszczenie urządzeń łowieckich. Zgłoszenie następuję po wypełnieniu dedykowanego formularza. 

W lutym Polski Związek Łowiecki uruchomił specjalny adres hejtstop@pzlow.pl, na który myśliwi mogli zgłaszać wszelkie naruszenia dóbr osobistych, wystosowane do nich groźby karalne, niszczenie urządzeń łowieckich oraz zjawiska permanentnego hejtu. Już wczoraj ruszyła specjalna subdomena, za pomocą której myśli i stażyści mogą zgłaszać wszelkie przejawy hejtu. Chodzi m.in. o groźby karalne, hejt, niszczenie urządzeń łowieckich oraz utrudnienia w trakcie polowań. 

W subdomenie znajduje się specjalny formularz, który należy wypełnić swoimi danymi, wybrać temat zgłoszenia, opisać całe zajście i dodać np. zdjęcia. 

Czytaj również: Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Agraheute/fot.pixabay