PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Komunistyczne władze miasta z Portugalii finansowały Rosjan

Komunistyczne władze miasta z Portugalii finansowały Rosjan

Autor: Tomasz Racki 2022-05-05 11:14:00
Komunistyczne władze

Portugalskie media donoszą, że komunistyczne władze portugalskiego Setubal przekazały ogromne kwoty organizacjom powiązanym z Kremlem. 

Setubal, rządzone przez polityków Portugalskiej Partii Komunistycznej (PCP), wypłaciło dwóm organizacjom powiązanym z Kremlem kilkaset tysięcy euro, podały w środę portugalskie media. Podobne sytaucje znajdują się na cenzurowanym po tym jak Rosja dokonała zbrojnej agresji na Ukrainę. Rosyjscy żołnierze dokonują gwałtów, rabunków oraz, jak twierdzi wielu ekspertów, dopuszczają się jednoznacznych aktów ludobójstwa

Komunistyczne władze płaciły Rosjanom

Lizboński dziennik “Publico” dotarł do sprawozdań finansowych ratusza w Setubalu, z którego wynika, że tylko od 2019 r. powiązana z Kremlem organizacja zrzeszająca Rosjan pod nazwą Stowarzyszenie Imigrantów Państw Wschodu odebrała z samorządowej kasy ponad 90 tys. euro. Wypłata pieniędzy prowadzona była od 2005 r.

Z kolei telewizja SIC potwierdziła, że urzędnicy z Setubalu zatrudniali w miejscowym ratuszu od kilku lat dwóch członków rosyjskiej organizacji Edinstvo, również powiązanej z Kremlem. Miała ona możliwość bezpłatnego wynajmowania lokalu należącego do gminy. To kolejny „Dar”, który komunistyczne władze Setubal sprezentowały Rosjanom. 

W poniedziałek portugalski wymiar ścigania wszczął śledztwo w sprawie powiązanych z Kremlem organizacji, których członkowie w trakcie przyjmowania przez Setubal ukraińskich uchodźców wojennych wydobywali od nich poufne informacje. Proceder miał mieć miejsce również w kilku innych gminach Portugalii, m.in. w Montijo i Aveiro. 

Czytaj także: Niemiecka spółka związana z Nord Stream 2 złamała sankcje

PAP/fot. pixabay


Kosmiczna turystyka będzie miała negatywny wpływ na klimat

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 10:00:00

Ukraińskie zboże na rosyjskim statku. Ukraina prosi Turcję o interwencję

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 23:00:00

Kombajniści i sprzęt pilnie potrzebni do żniw na Ukrainie

Autor: Świat Rolnika 2022-07-01 21:30:00

BULT SMOGOWICZE