PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Japonia zamroziła aktywa rosyjskich banków – Sbierbank i Alfa Bank

Japonia zamroziła aktywa rosyjskich banków – Sbierbank i Alfa Bank

Autor: Tomasz Racki 2022-05-12 10:02:00
japonia

Japonia zamroziła w czwartek aktywa największej instytucji finansowej Rosji, Sbierbanku, a także największego rosyjskiego banku prywatnego, Alfa Banku.

To część sankcji za inwazję Rosji na Ukrainę – poinformowała japońska agencja prasowa Kyodo. Podobnie jak w przypadku sankcji nakładanych na Moskwę przez Waszyngton i stolice europejskie, decyzja rządu w Tokio zmusi japońskie firmy do poszukiwania innych sposobów dokonywania płatności, jeśli będą chciały dalej robić interesy w Rosji – pisze Kyodo.

Japonia nakłada kolejne sankcje

Według tej agencji rząd Japonii ograniczy również obywatelom i firmom możliwość inwestowania w Rosji i nałoży restrykcje dotyczące pożyczek. Wcześniej Japonia wprowadziła już szereg sankcji przeciwko Rosji, w tym zamrożenie aktywów prezydenta Władimira Putina i osób z jego otoczenia.

Japoński rząd zdecydował także we wtorek, że nałoży na Rosję nowe sankcje za jej agresję na Ukrainę – informuje agencja Jiji Press. Wśród nowych restrykcji znalazło się m.in. zamrożenie aktywów 141 osób, w tym premiera Rosji Michaiła Miszustina, oraz zakaz eksportu do 71 powiązanych z Rosją organizacji. 

Wśród wpisanych na listę organizacji, do których nie będzie już można eksportować zaawansowanych technologicznie japońskich produktów znalazły się instytucje naukowe oraz podmioty powiązane z przemysłem zbrojeniowym.

Sankcje indywidualne nałożono na wysokich rangą rosyjskich urzędników oraz liderów organizacji zbrojnych separatystycznych, zależnych od Rosji republik w ukraińskim Donbasie – tzw. Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Czytaj także: Japonia nakłada nowe sankcje na Rosję. Obejmą 141 osób i 71 organizacji

PAP/fot. pixabay

 


Autor: Emilia Gromczak

Rosyjski statek nie wpuszczony do Egiptu. Wszystko przez kradzież zboża


Autor: Polska Agencja Prasowa

"Spiegel": Córka Putina jest w związku z szefem monachijskiego baletu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Niemcy zapewniają, że Ukraina może liczyć na ich pomoc w walce z Rosją


BULT SMOGOWICZE