PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Gospodarstwa rolne w złym stanie. W tym regionie aż 63% z nich upadło

Gospodarstwa rolne w złym stanie. W tym regionie aż 63% z nich upadło

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-22 21:30:00
Gospodarstwa rolne

Gospodarstwa rolne na terenach okupowanych muszą mierzyć się z wieloma problemami. Wojna uniemożliwia im prawidłowe funkcjonowanie.

Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywnościowej Ukrainy opublikowało informację o liczbie przedsiębiorstw rolnych w obwodzie chersońskim, które nie przetrwały inwazji rosyjskiej. Dane są zatrważające, ponad połowa z gospodarstw upadła. 

Gospodarstwa rolne na Ukrainie

W jednym z regionów okupowanych ponad połowa przedsiębiorstw rolnych przestało działać z powodu rosyjskiej inwazji. Jak podało Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywnościowej Ukrainy, w obwodzie chersoński gospodarstwa rolne borykają się z dużymi komplikacjami. Wstępne dane pokazują, że 63% gospodarstw w tym obwodzie upadło.

gospodarstwa rolne Ukraina

Straty w rolnictwie 

W wyniku wojny gospodarstwa rolne na Ukrainie muszą sprostać wielu wyzwaniom. Rosjanie dopuszczają się barbarzyńskich działań. Jak podaje ukraiński wiceminister rolnictwa, Ukraina w wyniku wojny nie ma dostępu do 460 tysięcy ha swoich pól. Z okupowanych terenów obwodów charkowskiego, ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego i chersońskiego, na podstawie informacji ze spichlerzy, Rosja wywiozła blisko 500 tys. ton zboża. Poza rabunkiem i nielegalnym sprzedawaniem skradzionych plonów Rosja utrudnia również Ukraińcom eksport ich zboża w portach. Do jesieni nawet 75 milionów ton zboża może utknąć w silosach na Ukrainie, ze względu na blokowane portów i uniemożliwienie transportu. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, apeluje o dostawy broni, która może zapewnić bezpieczny transport plonów.

Sprawdź też: Najtrudniejsze żniwa w historii. Ukraina rozpoczyna przygotowania

agronews.ua/fot.pixabay.com


Kosmiczna turystyka będzie miała negatywny wpływ na klimat

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 10:00:00

Ukraińskie zboże na rosyjskim statku. Ukraina prosi Turcję o interwencję

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 23:00:00

Kombajniści i sprzęt pilnie potrzebni do żniw na Ukrainie

Autor: Świat Rolnika 2022-07-01 21:30:00

BULT SMOGOWICZE