PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Fala upałów roztopiła asfalt w bazie lotniczej RAF

Fala upałów roztopiła asfalt w bazie lotniczej RAF

Autor: Świat Rolnika 2022-07-12 16:45:00
asfalt

Ogromne upały w Wielkiej Brytanii spowodowały, że w miejscu postoju samolotów w bazie sił powietrznych RAF Cranwell, roztopił się asfalt.

Jak ujawniła stacja Sky News, roztopienie asfaltu spowodowało odwołanie zaplanowanych na poniedziałek i wtorek lotów szkoleniowych. W poniedziałek temperatura w Wielkiej Brytanii osiągnęła w szczytowym momencie 32 stopnie C, a według prognoz do końca tego tygodnia będzie jeszcze rosła.

Przez upały roztopił się asfalt

Według źródeł Sky News, wysokie temperatury rozgrzały w poniedziałek asfalt tak mocno, że zapadały się w nim zarówno buty pilotów, jak i koła samolotów. Znajdująca się w hrabstwie Lincolnshire w środkowej Anglii RAF Cranwell jest jedną z czterech baz szkoleniowych, gdzie przechodzą ogólne szkolenie wszyscy przyszli piloci brytyjskich sił powietrznych.

Zapytany o to, czy loty szkoleniowe został faktycznie odwołane, rzecznik RAF odparł:

,,Jako środek zapobiegawczy, główny obszar obsługi samolotów w RAF Cranwell jest obecnie niedostępny do rutynowego użytku. Szkolenia lotnicze nie są dotknięte i kontynuowane będą poprzez wykorzystanie alternatywnych obszarów".

Jak wyjaśnia Sky News, zapewne chodzi o położoną w odległości kilkunastu kilometrów inną bazę, RAF Barkston Heath.

W poniedziałek temperatura w Wielkiej Brytanii osiągnęła w szczytowym momencie 32 stopnie C, a według prognoz urzędu meteorologicznego Met Office do końca tego tygodnia będzie jeszcze rosła i możliwe jest nawet, że pobity zostanie historyczny rekord temperatury, wynoszący 38,7 stopnia.

asfalt

Czytaj też: Jeszcze większe upały we Włoszech. Temperatura sięgnie nawet 45 stopni

PAP/fot.pixabay