PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Elon Musk dopiął swego. Miliarder kupił Twittera za zawrotną kwotę

Elon Musk dopiął swego. Miliarder kupił Twittera za zawrotną kwotę

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-26 10:00:00
Elon Musk

Uznawany za najbogatszego człowieka na świecie miliarder Elon Musk zawarł w poniedziałek umowę w sprawie przejęcia serwisu społecznościowego Twitter.

Jak podała firma, miliarder zakupił serwis za 44 mld dolarów. Pochodzący z RPA biznesmen wcześniej krytykował portal za zbyt rygorystyczną moderację treści. Transakcja wywołała spekulacje, że przejęcie serwisu przez szefa Tesli i SpaceX spowoduje powrót wykluczonego z Twittera byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Musk kupił Twittera

Według zawartego porozumienia, Elon Musk przejmie kontrolę nad Twitterem płacąc 54,20 dol. za akcję, czyli niecałe 3 dolary powyżej ich ceny na giełdzie. Miliarder zamierza wycofać firmę z giełdy.

,,Wolność słowa jest fundamentem funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, gdzie debatowane są sprawy kluczowe dla przyszłości ludzkości" – powiedział miliarder w wydanym oświadczeniu.

Zapowiedział, że zamierza ulepszyć serwis m.in. "pokonując spam boty i weryfikując wszystkich ludzi".

Według danych Twittera, pod koniec roku 2021 z platformy korzystało codziennie 217 milionów aktywnych użytkowników. Spółka przyniosła ponad 5 mld dolarów dochodów, ale zanotowała stratę netto w wysokości 221 mln dol.

Jeszcze przed zakupem funkcjonującej od 16 lat platformy Elon Musk krytykował firmę za zbyt dużą ingerencję w publikowane treści, co uruchomiło spekulacje, że przejęcie serwisu przez szefa Tesli i SpaceX spowoduje powrót wykluczonego z Twittera byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Trump we wtorek zaprzeczył tym plotkom, informując, że zamierza pozostać przy uruchomionym przez siebie klonie Twittera, Truth Social, który wciąż nie doczekał się pełnego uruchomienia. Portal byłego prezydenta od początku zmagał się z problemami technicznymi i niższym od oczekiwanego zainteresowaniem. Sam Trump dotąd umieścił na swoim portalu dotąd tylko jeden wpis. 

Elon Musk Twitter

Czytaj też: Elon Musk w sporze z szefem Światowego Programu Żywnościowego

PAP/fot.James Duncan Davidson Copyright: CC BY-NC 3.0/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Unijna dyrektywa Omnibus ukróci nieuczciwe promocje


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


BULT SMOGOWICZE