PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Coca-Colę zastąpi Rosjanom Bieła-Kola. Białorusini podają ją bydłu…

Coca-Colę zastąpi Rosjanom Bieła-Kola. Białorusini podają ją bydłu…

Autor: Świat Rolnika 2022-08-09 13:30:00
Bieła-Kola

Koncern Coca-Cola wycofał się z Rosji. Teraz znany zachodni napój zostanie zastąpiony. Zamiast coca-coli w Rosji będzie sprzedawana Bieła-Kola.

O Bieła-Koli zrobiło się głośno, gdy władze jednego z kołchozów na Białorusi opowiedziały, że podają ją bydłu, a dokładniej cielętom cierpiącym na niestrawność. Stacja STV zapewnia jednak, że krajowy napój niczym nie ustępuje zachodniemu odpowiednikowi, jeśli chodzi o jakość.

Bieła-Kola zastąpi Coca-colę

,,Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych (Białorusi i Rosji – PAP) podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji. Zamiast amerykańskiej coca-coli w Rosji sprzedawana będzie teraz nasza białoruska Bieła-Kola" – ogłosiła telewizja STV.

Niezależny białoruski portal Zerkalo.io przypomina, że w kwietniu władze gospodarstwa rolnego w miejscowości Hawjady w obwodzie mohylewskim, na wschodzie Białorusi, ogłosiły, że stosują Bieła-Kolę w przypadkach niestrawności u cieląt.

,,Białoruska kola zawiera kofeinę. Cielaki piją i są żwawsze" – oświadczyła dyrekcja kołchozu.

Koncern Coca-Cola po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wycofał się z Rosji. Gdy uczynił to również McDonald's, fast-foody wykupiła firma rosyjska, która zapowiedziała, że będzie poszukiwać napojów mogących zastąpić coca-colę. Nie jest jednak pewne, czy wybór padnie na Bieła-Kolę. Rosyjskie kanały na serwisie Telegram podały w ostatnich dniach, że jeden z rosyjskich producentów napojów gazowanych, wcześniej wykupiony przez Coca-Colę, wyprodukuje własne zamienniki zachodnich napitków.

bieła-kola

Czytaj też: W to trudno uwierzyć, to trzeba zobaczyć! Coca-Cola w prezencie swoim klientom wysyła śmieci

PAP/fot.fb, Бела-Кола