PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Burza uszkodziła linię energetyczną. Ofiarą padło bydło

Burza uszkodziła linię energetyczną. Ofiarą padło bydło

Autor: Świat Rolnika 2022-07-08 13:30:00
bydło

Podczas burzy uszkodzona została linia energetyczna do pobliskiej obory. Niestety, ofiarą padło bydło znajdujące się w środku.

Na szczęście nikt nie został ranny. Według odpowiedzialnego wydziału policji w poniedziałek wieczorem (4 lipca) krowa najwyraźniej zmarła w wyniku porażenia prądem. Mówi się, że wypadek miał miejsce na farmie w Hausen w dystrykcie Sigmaringen (Badenia-Wirtembergia).

Burza zabiła krowę

Według policji podczas burzy upadło drzewo o wysokości około 15 metrów, które uszkodziło linię energetyczną, która zasilała oborę, w której przebywało bydło. Zwierzę najwyraźniej doznało śmiertelnego ciosu w koryto, gdy kabel został zerwany. Ludzie nie zostali skrzywdzeni.

Oprócz straży pożarnej i ratownictwa na miejscu miała być podobno pogotowie regionalnego operatora sieci energetycznej.

Bydło

Niemiecki rolnik maltretował bydło

W jednym z gospodarstw w Górnym Palatynacie (Bawaria) bydło przez kilka miesięcy było hodowane w złych warunkach. Sprawcą miał być sam właściciel gospodarstwa.

Według starostwa Amberg-Sulzbach rolnik dopuścił do śmierci kilkanaście sztuk bydła. Jak się okazało, 1 maja br. w oborze gospodarstwa rolnego w okręgu Amberg-Sulzbach policja i weterynarz odkryli 20 martwych sztuk bydła. Policja przygotowuje skargę karną przeciwko 62-letniemu rolnikowi. Istnieje podejrzenie, że naruszył ustawę o dobrostanie zwierząt. Gabinet weterynaryjny dąży do wprowadzenia zakazu trzymania i opieki nad zwierzętami.

Jak poinformowało tamtejsze starostwo, oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami jest poddawany dobrowolnemu leczeniu specjalistycznemu. W sobotni wieczór 30 kwietnia 2022 r. siostra 62-letniego rolnika znalazła w stodole martwe zwierzęta. Już następnego dnia pojawiła się wraz z bratem na posterunku policji w Sulzbach-Rosenberg, gdzie w zeznaniach stwierdzili, że ich krewny mocno zaniedbał swoje bydło ze względów zdrowotnych. 

Warunki stwierdzone przez Urząd Weterynaryjny w niedzielę 1 maja 2022 r. wskazywały, że zwierzęta nie były przez kilka miesięcy odpowiednio zaopatrzone w wodę i pożywienie, w wyniku czego wiele z nich padło. Dokładne okoliczności zgonu są obecnie badane przez Bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL).

Czytaj również; Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki?

Agraheute/fot.pixabay