PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Australia nakłada sankcje na 144 rosyjskich senatorów oraz córki Putina i Ławrowa

Australia nakłada sankcje na 144 rosyjskich senatorów oraz córki Putina i Ławrowa

Autor: Tomasz Racki 2022-04-22 09:33:00
sankcje

Australia objęła sankcjami i zakazem wjazdu na terytorium państwa 144 rosyjskich senatorów. Sankcje objęły także inne ważne osobistości.

To córki prezydenta Rosji Władimira Putina i szefa dyplomacji tego państwa Siergieja Ławrowa – poinformowała w piątek agencja Australian Associated Press. Rząd w Canberze ogłosił dotychczas sankcje wobec niemal 750 osób i podmiotów powiązanych z agresją Kremla na sąsiedni kraj.

Sankcje zabolą Rosję

"Będziemy konsekwentnie zwiększać koszty rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie, uderzając szczególnie w osoby odpowiedzialne za tę niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję" - zadeklarowała minister spraw zagranicznej Australii Marise Payne.

Senatorowie, wobec których wprowadzono ograniczenia, poparli w lutym decyzję Putina o uznaniu niepodległości samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy - przekazano w komunikacie australijskiej agencji. Kolejne sankcje nakładane są na Rosję w zasadzie codziennie. 

Obie córki Putina pochodzą z jego byłego małżeństwa z Ludmiłą, z którą rozwiódł się kilka lat temu. Maria Woroncowa jest endokrynologiem dziecięcym, Jekaterina Tichonowa jest naukowcem na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa, szefową firmy Innopraktika oraz byłą tancerką akrobatyczną. Z kolei Jekaterina Winokurowa jest córką Ławrowa z jego istniejącego tylko formalnie małżeństwa i żoną biznesmena Aleksandra Winokurowa. Większość życia spędziła poza Rosją.

Na początku kwietnia córki Putina oraz rodzina Ławrowa zostały objęte sankcjami USA i Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: PIE: Sankcje spowodują, że Rosja zbliży się do jednej ze światowych potęg

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

UE uzgodniła kolejne 500 mln euro na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych


Autor: Polska Agencja Prasowa

KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szefowa KE: Rosja wstrzymuje dostawy żywności. Wykorzystuje to jako broń


BULT SMOGOWICZE