PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Robert Winnicki wspiera protestujących rolników: Pełna solidarność!

Robert Winnicki wspiera protestujących rolników: Pełna solidarność!

Autor: Świat Rolnika 2022-08-06 15:10:00
Robert Winnicki

Poseł Konfederacji Robert Winnicki wsparł protestujących rolników w Holandii. Podczas przemówienia w Sejmie zapewnił o pełnej solidarności.

Należy przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu do Polski na zaproszenie Szczepana Wójcika, Prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, przyjechali przedstawiciele protestujących w Holandii rolników. Walczą z antyrolniczą polityką holenderskiego rządu, który postanowił pod pretekstem ekologii i ochrony klimatu, wywłaszczyć gospodarzy.

Robert Winnicki: Fanatycy niszczą europejskie rolnictwo

Zdaniem polityka Konfederacji protesty są efektem działania ekofanatyków, którzy rządzą w Holandii. Oni pod naciskiem podobnych fanatyków z Unii Europejskiej postanowili zniszczyć holenderskie rolnictwo.

Robert Winnicki uważa, że trend z Królestwa Niderlandów, który przewiduje stworzenie Europy bez przemysłu, rolnictwa i bez energetyki jest coraz silniejszy i może przenieść się do Polski.

„Ekofanatycy, którzy rządzą w Holandii, pod naciskiem podobnych fanatyków z Unii Europejskiej, w tym również przez Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, mianowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Rolnictwo holenderskie jest niszczone. Oczywiście, można powiedzieć, że to jest konkurencja dla polskich rolników, ale sprawa jest wspólna” – stwierdził parlamentarzysta.

Robert Winnicki: Pełna solidarność z rolnikami

Parlamentarza podczas przemówienia w Sali Plenarnej Sejmu podziękował wszystkim rolnikom z Holandii. Przypomniał, że w tym kraju gospodarzy jest stosunkowo niewiele, ale są niezwykle wydajni.

„Niderlandy są największym eksporterem żywności na świecie. Holandia jest potęgą jeśli chodzi o zmechanizowanie rolnictwa. Chce podziękować za walkę nie tylko za swoją sprawę. Rolnicy walczą o to, żeby fanatycy rządzący dzisiaj w Europie przegrali. Walczą o to, żeby fanatycy chcący zniszczyć holenderskie, polskie i europejskie rolnictwo przegrali. Pełna solidarność z protestującymi rolnikami!” – powiedział Robert Winnicki.

Czytaj również: Janusz Kowalski wspiera protesty w Holandii: Rolnicy, jesteśmy z wami!