PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Pomorska Izba Rolnicza obchodziła 100-lecie powstania  

Pomorska Izba Rolnicza obchodziła 100-lecie powstania  

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-23 11:30:00
Pomorska Izba Rolnicza

Pomorska Izba Rolnicza obchodziła w Gdańsku 100-lecie powstania. Podczas uroczystości w imieniu Prezydenta RP wręczono Złote Krzyże Zasługi.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich powiedział, że działalność izby i rolników rozpoczęła się w tej samej chwili, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Były minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że izby rolnicze są najważniejszym partnerem dla wszelkich władz do zarządzania rolnictwem.

Pomorska Izba Rolnicza ma już 100 lat

W czwartek w Gdańsku swój jubileusz 100-lecia powstania obchodziła Pomorska Izba Rolnicza. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Podczas jubileuszu, który odbywał się w hotelu "Mercure", wojewoda pomorski Dariusz Drelich powiedział, że działalność izby i rolników rozpoczęła się w tej samej chwili, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Podkreślił, że od początku izby rolnicze odgrywały ważną rolę, a władze przywiązywały wielką wagę do samorządu rolniczego.

,,Izby rolnicze są związane z niepodległością" – mówił Drelich.

Dodał, że w wolnej Polsce izby rolnicze odgrywają szczególną rolę, a rolnicy są siłą Polski.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podkreślił, że możemy święcić triumf funkcjonowania Pomorskiej Izby Rolniczej, jak wcześniej cieszyliśmy się z rocznicy odzyskania niepodległości.

,,To nie jest tak, jak wielu Polaków myśli, że Pomorze to są stocznie, porty i handel morski, ale to także jest rolnictwo i warto o tym publicznie przypominać" – mówił.

Dodał, że samorząd województwa pomorskiego współpracuje z izbą rolniczą m.in. w Pomorskiej Radzie Rolnictwa. Dodał, że to jedyne województwo, które powołało taką radę przy samorządzie regionalnym.

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że izby rolnicze są najważniejszym partnerem dla wszelkich władz do zarządzania rolnictwem. "Zmiany w rolnictwie, które zachodzą i będą zachodziły, są bardzo trudne. Już nigdy nie będzie łatwo w rolnictwie" – mówił Ardanowski.

Podczas uroczystości w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi dla społeczności lokalnej wręczono Złote Krzyże Zasługi.

 pomorska izba rolnicza

 Czytaj też: Izby Rolnicze: Na razie pogoda sprzyja zasiewom zbóż

 PAP/fot.fb,Pomorska Izba Rolnicza

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Prezydent: Polska włączy się do walki z plagą głodu na świecie


Autor: Polska Agencja Prasowa

Krajowy system ewidencji producentów rolnych znowelizowany przez Sejm


Autor: Świat Rolnika

Rada Agrifish o sytuacji w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków


BULT SMOGOWICZE