PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Polskie produkty są najlepsze – konferencja wicepremiera Kowalczyka

Polskie produkty są najlepsze – konferencja wicepremiera Kowalczyka

Autor: Świat Rolnika 2022-04-07 21:00:00
Polskie produkty

Polskie Produkty były tematem konferencji, w której wziął udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

W spotkaniu wzięli udział również sekretarz stanu Rafał Romanowski, przewodniczącego Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego Paweł Podstawka oraz zastępcy dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński.

Marka Produkt Polski

„Okres przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów i doskonała okazja do świadomego wyboru produktów” – powiedział wicepremier.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że marka Produkt Polski jest gwarancją znakomitej jakości polskiej żywności. Przypomniał, że produkty z tym oznaczeniem muszą być wyprodukowane w Polsce z polskich surowców. W produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25 proc. masy tych produktów, jednakże pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Dla mięsa dodatkowo wymaga się, aby zostało pozyskane ze zwierząt urodzonych, chowanych i ubitych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

„Zarówno walory jakościowe, jak i zdrowotne, czy również ekonomiczne przemawiają za tym, aby z półek sklepowych wybierać Polskie Produkty” – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Polskie produkty to patriotyzm konsumencki

Wiceminister zwrócił ponadto uwagę, że te produkty wytwarzane są przez jeden z najnowocześniejszych przemysłów rolno-spożywczych w Europie – przez przemysł polski. „Ponad 75 procent każdej złotówki wydanej na Produkt Polski zostaje w naszym obiegu gospodarczym” – dodał sekretarz stanu.

Paweł Podstawka podkreślił, że Polska jest jednym z liderów w produkcji drobiu i jaj, a wybierając polskie produkty, konsument wspiera polskie fermy i polską gospodarkę. Na to zwracał również uwagę z-ca dyrektora KOWR Marcin Wroński.

„Jeżeli zmienimy nasze nawyki konsumenckie o 1 procent, to mamy 6 mld złotych więcej w naszym budżecie” – powiedział.

Na zakończenie wicepremier Henryk Kowalczyk złożył życzenia z okazji świąt wielkanocnych, zwracając jednocześnie uwagę, że w tym roku w wielu rolniczych domach będą w nich uczestniczyć także uchodźcy z objętej wojną Ukrainy.

Czytaj również: Kowalczyk: Komisja Europejska nie zgodziła się na dopłaty do nawozów

Gov.pl/fot.gov.pl


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: UE powinna pomóc w rozbudowie infrastruktury eksportowej






Autor: Tomasz Racki

Kanadyjski rzepak znów popłynie do Chin. To przez wojnę na Ukrainie






Autor: Tomasz Racki

Kowalczyk: będzie interwencja w sprawie importowanych truskawek sprzedawanych jako polskie






BULT SMOGOWICZE