PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Polski Holding Spożywczy już niedługo. Projekt ustawy gotowy

Polski Holding Spożywczy już niedługo. Projekt ustawy gotowy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-12 17:30:00
Polski holding spożywczy

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że polski holding spożywczy jest w toku prac legislacyjnych.

Projekt uchwały ws. polskiego holdingu spożywczego jest w toku prac legislacyjnych; mam informację, że w przyszłym tygodniu, czyli tuż po świętach, rząd ten projekt przyjmie – powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Polski Holding Spożywczy – projekt uchwały gotowy 

Sasin zapytany w radiowej Trójce, czy w tym tygodniu będzie uchwała rządu ws. Polskiego Holdingu Spożywczego, odpowiedział:

"Skierowałem już projekt takiej uchwały na posiedzenie rządu. On jest w tej chwili w toku prac legislacyjnych. Mam informację, że w przyszłym tygodniu, czyli tuż po świętach, rząd ten projekt przyjmie" – powiedział wicepremier.

Jak mówił, kryzys, który mamy, a który będzie się pogłębiał na rynku spożywczym – sprzyja spekulacjom. "Chcemy spowodować, żeby ta spekulacja nie miała miejsca. Żeby z jednej strony rolnicy zarabiali godziwie, a z drugiej strony konsumenci płacili w tych rozsądnych cenach" – tłumaczył szef MAP.

Polski Holding Spożywczy będzie składał się z takich spółek jak: Elewarr, Danko, Małopolska Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorska-Mazurska Hodowla Ziemniaka, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwa Roślin Polanowice oraz Kombinat Rolny Kietrz. Konsolidacja polega na wyemitowaniu akcji, które zostaną objęte przez Skarb Państwa. Ponadto Skarb Państwa będzie miał prawo głosu w 100 proc. ze swoich akcji. 

Polski holding spożywczy

Czytaj też: "Rzeczpospolita": Nadchodzi Krajowa Grupa Spożywcza

PAP/fot. tt Ministerstwo Aktywów Państwowych, GPW


Autor: Sebastian Wroniewski

Rolnictwo ekologiczne – podsumowanie posiedzenia grupy Copa Cogeca


Autor: Tomasz Racki

Kowalczyk: Najważniejsza pomoc Ukrainie w eksporcie zboża


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: UE powinna pomóc w rozbudowie infrastruktury eksportowej


BULT SMOGOWICZE