PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Kosiniak-Kamysz: Święto Ludowe to tradycja naszej partii

Kosiniak-Kamysz: Święto Ludowe to tradycja naszej partii

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-06 12:00:00
Kosiniak-Kamysz

Święto Ludowe jest wpisane w tradycję naszej partii – podkreślił uczestniczący w tym wydarzeniu w Łodzi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że organizowane przez ludowców święto jest manifestacją patriotyczną i przywiązania do wartości chrześcijańskich. Wyjaśnił, że organizacja centralnych obchodów Święta Ludowego w dużym mieście, jakim jest Łódź, ma pokazać, że PSL jest partią ogólnonarodową, zajmującej się wszystkimi tematami i problemami wszystkich Polaków.

Kosiniak-Kamysz: Jesteśmy jedyną partią, która ma swoje święta

Na konferencji prasowej przed organizowanymi w Łodzi przez Polskie Stronnictwo Ludowe obchodami Krajowego Święta Ludowego, szef tego ugrupowania podkreślił, że to wydarzenie jest wpisane w tradycję kierowanej przez niego partii.

"Jesteśmy jedyną partią, która ma swoje święta, hymn, odznaczenia. Bo to jest coś więcej niż tylko i wyłącznie partia polityczna. To stronnictwo, ruch ludowy, czyli powszechny" – mówił Kosiniak-Kamysz.

Wyjaśnił, że organizacja centralnych obchodów Święta Ludowego w dużym mieście, jakim jest Łódź, ma pokazać, że PSL jest partią ogólnonarodową, zajmującej się wszystkimi tematami i problemami wszystkich Polaków.

"Będziemy mówić o sprawach związanych z edukacją i pracą, bo jako ludowcy wiemy bardzo dobrze, że jedynym źródłem dobrobytu jest edukacja i praca i z nich pochodzą wszystkie czynniki, które wpływają na rozwój społeczny, gospodarczy" – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz

Prezes PSL odniósł się do rosnących cen surowców

Prezes PSL dodał, że organizowane przez ludowców święto to także manifestacja patriotyczna, przywiązania do wartości chrześcijańskich oraz okazja do podziękowania organizacjom pozarządowym, samorządowcom, przedsiębiorcom, Polakom za to jak przyjęli w kraju 3 mln uchodźców wojennych z Ukrainy. 

"Dzisiejsze Święto Ludowe ma wymiar dziękczynienia i wdzięczności za otwarte serca i otwarte drzwi" – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL w woj. łódzkim Dariusz Klimczak dodał, że podczas pikniku rodzinnego w Ogrodach Geyera poruszane będą sprawy trapiące aktualnie Polaków. Jak mówił, wszystkich bolą dziś wysokie ceny towarów i usług oraz raty kredytów hipotecznych. 

"Mimo świętowania takich tematów się spodziewamy i będziemy starać się na te pytania odpowiadać" – zapewnił.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że oczekuje od rządu działań, które zastopują wzrost cen, szczególnie w obszarze paliw oraz marż banków przy kredytach hipotecznych.

"Koniec zarabiania na Polakach w tak trudnym momencie. Będziemy się upominać o tych, którzy nie są w stanie kupić węgla, ekogroszku, czy peletu na zimę. Świętowanie to wymiar wielkiej uroczystości, ale też odpowiedzi na najważniejsze pytania" – mówił prezes PSL.

Krajowe Święto Ludowe rozpoczęło się mszą św. w łódzkiej bazylice archikatedralnej. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Niepodległości, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem Władysława Reymonta. Potem rozpoczęła się część rozrywkowa w Ogrodach Geyera.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: To nie Polacy, ale Rosjanie muszą płacić za sankcje

PAP/fot.Twitter


KRUS: Ważne zmiany w podatku od świadczeń emerytalno-rentowych

Autor: Świat Rolnika 2022-07-01 19:30:00

Leśnicy przekazali kolejne 16 samochodów terenowych dla Ukrainy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 22:00:00

Protest rolników w Holandii. Policja rozpoczyna poważne śledztwo

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 18:30:00

BULT SMOGOWICZE