PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Dyrektorzy unijnych agencji płatniczych rozmawiają w Paryżu o WPR

Dyrektorzy unijnych agencji płatniczych rozmawiają w Paryżu o WPR

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-13 12:30:00
WPR

Od 11 do 13 maja 2022 w Paryżu odbywa się 51. Konferencja Dyrektorów Agencji Płatniczych Unii Europejskiej, gdzie omawiana jest kwestia WPR na lata 2023-2027.

Konferencja Dyrektorów Agencji Płatniczych UE jest wydarzeniem cyklicznym. Odbywa się dwa razy w roku w tym państwie, które przewodniczy Radzie Unii Europejskiej. Gospodarzem 51. konferencji jest Francja. W spotkaniu uczestniczą szefowie unijnych agencji płatniczych oraz instytucji sektora rolnego wszystkich państw członkowskich i krajów kandydujących, a także przedstawiciele instytucji unijnych – Komisji Europejskiej, Europejskiego Trybunału Obrachunkowego oraz Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych OLAF.

WPR tematem rozmów w Paryżu

Polskę w Paryżu reprezentuje Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a towarzyszy jej Emilia Godlewska, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Sprawozdawczości. Spotkanie zostało zorganizowane niecały rok po wejściu w życie nowego modelu wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na lata 2023-2027. Jego podstawą są plany strategiczne opracowane przez państwa członkowskie oraz wynikające z nich narzędzia, za wdrażanie których odpowiedzialne są agencje płatnicze w poszczególnych krajach.

Poruszane w trakcie obrad tematy dotyczą m.in. płatności w ramach Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG), Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), a także mechanizmów wpływających na jakość procesu kontroli i płatności.

wpr

Czytaj też: WPR i Zielony Ład – jaka przyszłość czeka europejskie rolnictwo

ARiMR/fot.ARiMR


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: UE powinna pomóc w rozbudowie infrastruktury eksportowej


Autor: Tomasz Racki

Kanadyjski rzepak znów popłynie do Chin. To przez wojnę na Ukrainie


Autor: Tomasz Racki

Kowalczyk: będzie interwencja w sprawie importowanych truskawek sprzedawanych jako polskie


BULT SMOGOWICZE