PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Dodatkowa premia dla plantatorów buraka cukrowego wyniesie 1000 zł

Dodatkowa premia dla plantatorów buraka cukrowego wyniesie 1000 zł

Autor: Emilia Gromczak 2022-03-25 20:45:00
Premia dla plantatorów 

Dodatkowa premia dla plantatorów buraka cukrowego Krajowej Spółki Cukrowej S.A. wyniesie 1000 zł netto za każdy hektar plantacji.

Zarząd Krajowej Spółki S.A. podjął decyzję o o ustanowienie dodatkowej premii dla plantatorów buraka cukrowego przy KSC S.A. Wyniesie ona 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego zasianego w sezonie 2022 r. Każdy z plantatorów poza najwyższą stawką w kraju może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony spółki.

Premia dla plantatorów buraka cukrowego 

Na wniosek Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. w dniu 24 marca 2022 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podjął decyzję o ustanowieniu dodatkowej premii dla Plantatorów buraka cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Premia dla plantatorów wyniesie 1000 zł netto za każdy hektar plantacji cukrowego zasianego w sezonie 2022 r. 

Spółka informuje, że uważnie obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie i regularnie uczestniczy w spotkaniach z plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi KSC. W odpowiedzi na postulaty Związków Plantatorów buraka cukrowego przyznana premia ma na celu wsparcie plantatorów Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w uprawie buraków cukrowych. 

premia dla plantatorów

Ceny za buraki

Premia dla plantatorów to jednak nie wszystko. KSC w tym sezonie zgodnie z umową  oferuje plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych spółki jest możliwość do dalszych rozmów. 

Spółka zapowiada, że w tym sezonie wprowadzony mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych. Plantatorzy mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony spółki. Do dyspozycji są agrotechnicy, programy ochronne oraz wsparcie Programu Pomocowego.

Sprawdź również: Plantatorzy buraka cukrowego mogą liczyć na pomoc KSC

kzpbc.com.pl/fot.pixabay.com


Leśnicy przekazali kolejne 16 samochodów terenowych dla Ukrainy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 22:00:00

Protest rolników w Holandii. Policja rozpoczyna poważne śledztwo

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 18:30:00

Protesty rolników w Holandii przeniosą się na lotniska?

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 16:30:00

BULT SMOGOWICZE