PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Centrum Doradztwa Rolniczego podpisało ważne umowy z KSOW

Centrum Doradztwa Rolniczego podpisało ważne umowy z KSOW

Autor: Świat Rolnika 2022-07-13 01:00:00
KSOW

W siedzibie resortu rolnictwa podpisano umowy między Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie a partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW).

Umowy podpisano na realizację operacji wybranych w ramach szóstej edycji konkursu. Wybrane zostały 32 operacje, na które przeznaczono kwotę prawie 8,5 mln zł. Sekretarz stanu Norbert Kaczmarczyk zachęcił partnerów do ściślejszej współpracy z resortem rolnictwa.

Umowy z KSOW podpisane

Wiceminister Norbert Kaczmarczyk, otwierając spotkanie pomiędzy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie a partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW), podkreślił rolę dla rozwoju obszarów wiejskich, którą odgrywa konkurs.  

,,To, co Państwo robią przez pokazywanie różnych pomysłów na wieś służących jej rozwojowi jest niezwykle istotne i za to serdecznie dziękuję. Wasze pomysły realizowane są na wielu polach – dzięki nim widać, że wieś to także miejsce do podejmowania ciekawych i innowacyjnych inwestycji oraz miejsce do życia” – powiedział sekretarz stanu.

,,Poprzez wspieranie rozwoju wsi jesteśmy w stanie budować wspaniałą, nowoczesną i dynamiczną wieś opartą na tradycjach” – dodał wiceminister Kaczmarczyk.

Sekretarz stanu Norbert Kaczmarczyk zachęcił partnerów do ściślejszej współpracy z resortem rolnictwa.

KSOW

Działania wybrane w konkursie

Umowy zostały podpisane z partnerami KSOW, którzy wzięli udział w konkursie nr 6/2022 na wybór operacji, które będą realizowane w latach 2022–2023.

Wybrane zostały 32 operacje, na które przeznaczono kwotę prawie 8,5 mln zł. Działania, które będą realizowane w ramach podpisanych umów, dotyczą m.in.:

  • upowszechniania idei Smart Village, gospodarstw edukacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie i na obszarach wiejskich;
  • wyzwań i szans dla polskiego rolnictwa w związku z nowym okresem programowania, w tym w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu;
  • promocji żywności wysokiej jakości, jako szansy dla lokalnych producentów;
  • krótkich łańcuchów dostaw i sprzedaży bezpośredniej;
  • upowszechniania dobrych praktyk projektów zrealizowanych na obszarach wiejskich (w tym współfinansowanych z PROW) jako inspiracji dla rolników i przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich.
  • projektów edukacyjnych dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj też: KSOW – Wielkopolska Izba Rolnicza rozpoczyna realizację operacji

MRiRW/fot.MRiRW