PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Andrzej Duda: Obowiązkiem jest szukanie dywersyfikacji źródeł dostaw 

Andrzej Duda: Obowiązkiem jest szukanie dywersyfikacji źródeł dostaw 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-11 18:30:00
Andrzej Duda

Andrzej Duda składa w środę wizytę na Słowacji, gdzie spotkał się m.in. z prezydent Zuzaną Czaputovą. Jednym z tematów rozmów była kwestia surowców energetycznych.

Na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu przekazał, że jednym z tematów rozmów była kwestia surowców energetycznych – ropy naftowej oraz gazu. "Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób uniezależnić się od Rosji, a zarazem, w jaki sposób móc skutecznie prowadzić politykę sankcji wobec niej poprzez niekupowanie gazu i ropy naftowej" – podkreślił.

Priorytetem szukanie wszelkich możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw

Dzisiaj naszym obowiązkiem, wszystkich tych, którzy chcą rzeczywiście wywrzeć wpływ na Rosję, jest szukanie wszelkich możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą.

Ocenił, że na drodze ku temu jest wiele problemów, które trzeba pokonać, ale "obowiązkiem wszystkich tych, którzy chcą rzeczywiście wywrzeć wpływ na Rosję, jest szukanie wszelkich możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw, możliwości pozyskiwania gazu i ropy naftowej z innych kierunków".

"My, jako Polska, robimy to już od lat i jestem przekonany, że w tym roku uda nam się całkowicie uniezależnić, jeśli chodzi o rosyjski gaz" – powiedział prezydent Duda, dodając, że są też takie zapowiedzi w odniesieniu do ropy naftowej.

Zaznaczył, że Rosja używa swoich surowców energetycznych jako swoistej broni. "Gazprom nie jest normalną firmą, jest po prostu wykonawcą rosyjskiej polityki imperialnej" – ocenił.

Andrzej Duda

Czytaj też: Prezydent Duda spotkał się z dyrektorem generalnym FAO

PAP/fot. tt Kancelaria Prezydenta RP


Henryk Kowalczyk w Pułtusku o sytuacji w polskim rolnictwie

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-29 16:30:00

Rada Ministrów przyjęła ważny projekt. Pomoże w walce z ASF

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 12:13:00

Protesty rolników w Holandii. Gospodarze starli się z policją

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 08:15:00

BULT SMOGOWICZE