PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Wyniki 31. edycji konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

Wyniki 31. edycji konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

Autor: Świat Rolnika 2022-08-11 16:30:00
Agroprzedsiębiorca RP

10 sierpnia w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. Konkurs honorowym patronatem objął Henryk Kowalczyk.

W wydarzeniu uczestniczył sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik. Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pięciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. 

31. edycja Konkursu Agroprzedsiębiorca RP

Celem konkursu, którego początki sięgają roku 1991, jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu.

Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. W kontekście ostatnich lat pandemii covid, a teraz napaści Rosji na Ukrainę, przekonujemy się, jak ważne jest – dla naszej ojczyzny, dla Europy i całego świata – rolnictwo. Teraz już wszyscy widzą, jak kluczowa jest to dziedzina gospodarki. Dlatego potrzeba nam tej wielkiej troski o sprawy wsi, ale przede wszystkim takich działań, żeby wieś mogła się dalej rozwijać, a rolnicy jeszcze lepiej i efektywniej produkować –  powiedział wiceminister Ryszard Bartosik, zwracając się do laureatów  31. edycji konkursu.

Agroprzedsiębiorca RP

Kategorie i nagrody

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pięciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Laureaci konkursu są swoistymi wizytówkami polskiego agrobiznesu.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie rolnym nie jest łatwe, a polski rolnik radzi sobie doskonale na europejskim rynku, wygrywając coraz częściej konkurencję nawet z krajami starej UE. Produkujemy żywność na najwyższym poziomie, a ludzi przedsiębiorczych w sektorze rolnym nie brakuje – podkreślił sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Zasłużonym laureatom wiceminister Bartosik wręczył  Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, a wszystkim gratulował zaszczytnych tytułów, a przede wszystkim osiągnięć w trudnym sektorze rolnym.

Mam pełną świadomość, że to dzięki takim ludziom jak Państwo, mamy systematyczny wzrost wartości eksportu rolno-spożywczego i najważniejsze to, o czym wspomniałem na początku – bezpieczeństwo żywnościowe – zaznaczył wiceminister.

Sekretarz stanu Ryszard Bartosik odwiedził także zorganizowane z okazji dzisiejszego wydarzenia w ogrodach Belwederu stoiska z produktami żywnościowymi tradycyjnymi i najwyższej jakości.

 

Laureaci tegorocznego konkursu

KATEGORIA: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

– Józef Grot, twórca i współwłaściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Grot” w Starowej Górze w woj. łódzkim

– Karol Pawlak, twórca i współwłaściciel firmy Vitroflora w Trzęsaczu  w woj. kujawsko-pomorskim

– Marzena i Janusz Zalarscy współwłaściciele Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Płatek” w Nowej Wsi Szlacheckiej w woj. małopolskim

KATEGORIA: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022

– Edward Bajko, prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim w woj. lubelskim

– Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski, współwłaściciele Piekarni WACYN w Radomiu-Wacynie w woj. mazowieckim

– Barbara i Ryszard Grzesik, współwłaściciele Szkółki Roślin Ozdobnych Eko-Garten w Lipnicy Górnej w woj. małopolskim

– Krzysztof Krawiec, twórca i współwłaściciel firmy Krawiec Traktor s.c. w Paciorkowej Woli Nowej w woj. mazowieckim

– Jarosław Marciniak, prezes Zarządu  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej CUIAVIA w Inowrocławiu w woj. kujawsko-pomorskim

– Irena Miedzińska, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu w woj. wielkopolskim

– Stanisław Najda, twórca i współwłaściciel firmy SONAROL Sp. j. Najda w Jeziorku w woj. podlaskim

– Anna i Mirosław Pelczar, twórcy i współwłaściciele firmy M. Chocolatier Anna Pelczar w Korczynie w woj. podkarpackim

– Janusz Zakrzewski, twórca i właściciel firmy Evergreen Solutions w Pyrzycach w woj. zachodniopomorskim

KATEGORIA: Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2021-2022

– Mirosław Dębski, kierownik Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. Kaltenborna w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku w woj. kujawsko-pomorskim

Czytaj też: Henryk Kowalczyk spotkał się z polskimi i holenderskimi rolnikami

gov.pl/fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi