PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Zwierzęta z Ukrainy objęte programem zwrotu kosztów leczenia

Zwierzęta z Ukrainy objęte programem zwrotu kosztów leczenia

Autor: Michał Rybka 2022-04-15 08:00:00
zwierzęta z Ukrainy

Wraz z wybuchem wojny na Wschodzie do Polski, w poszukiwaniu schronienia, przybyły miliony uchodźców, a wraz z nimi zwierzęta z Ukrainy. 

Europejska Federacja Lekarzy Weterynarii (FVE) i Europejska Federacja Stowarzyszeń Weterynaryjnych Zwierząt Towarzyszących (FECAVA) dzięki wsparciu Humane Society International (HSI) i partnerów postanowili uruchomić program o nazwie Vets for Ukraine Pets (weterynarze dla ukraińskich zwierząt).

Lekarze z prawie 40 krajów ratują ukraińskie zwierzęta

Program ten zrzesza lekarzy weterynarii z 38 krajów, do których należą również polscy weterynarze. Wytyczne programu pozwalają uzyskać zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego zwierząt uchodźców z Ukrainy. W związku z tym zwierzęta z Ukrainy mogą być leczone bez obciążania portfeli ich właścicieli.

Trzeba zaznaczyć, że lekarz weterynarii, który podejmie się udzielenia pomocy zwierzętom zza wschodniej granicy, może wypełnić wniosek o zwrot kosztów.

zwierzęta z Ukrainy

Zwierzęta z Ukrainy – warunki refundacji leczenia

Na stronie Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej widnieją warunki, które muszą zostać spełnione, aby koszty leczenia zostały pokryte. Leczenie musi obejmować:

1. do pięciu psów, kotów, koni lub innych zwierząt domowych,
2. do kwoty 250 euro za zwierzę, np. opieka doraźna, choroby przewlekłe , w tym koszt użytych produktów leczniczych weterynaryjnych.

Aby otrzymać zwrot kosztów, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz znajdą Państwo tutaj.

Dostęp do wniosku chroniony jest hasłem, a hasło dostępne  jest tylko i wyłącznie dla lekarzy weterynarii pracujących w zakładach leczniczych dla zwierząt i posiadających czynne prawo wykonywania zawodu. W celu uzyskania hasła Krajowa Izba Lekarsko – Weterynaryjna prosi o kontakt z biurami właściwych okręgowych izb lekarsko-weterynaryjnych. Z kolei zwrot kosztów ma odbywać się przez HSI w ciągu 4–8 tygodni.

Czytaj też: Zwierzęta z Ukrainy otrzymują bezpłatną pomoc na granicy i w głębi kraju

źródła:vetpol.org.pl/fot.pixabay


Autor: Tomasz Racki

Płaca minimalna zostanie podniesiona o 490 zł? Sprawdź, od kiedy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Anna Moskwa: Polskie magazyny gazu są zapełnione w 90 proc.


Autor: Polska Agencja Prasowa

Politycy PSL organizują zieloną niedzielę dla przedsiębiorców


BULT SMOGOWICZE