PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Zmiana prezesa NRŁ wpłynie na poprawę stosunków między organami PZŁ

Zmiana prezesa NRŁ wpłynie na poprawę stosunków między organami PZŁ

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-06 22:30:00
PZŁ

Decyzją minister Moskwy prezesem NRŁ został Rafał Malec. Wszystko wskazuje na to, że stosunki między organami PZŁ ulegną normalizacji. 

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, w dniu 28 kwietnia wydała decyzję, na mocy której przywrócono Rafała Malca do pełnienia funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Zmienił się również skład prezydium NRŁPrezes Naczelnej Rady Łowieckiej wraz z Łowczym Krajowym zapowiedzieli zgodnie gotowość do szeroko zakrojonej współpracy.

Nowy prezes NRŁ

Decyzją minister Moskwy prezesem NRŁ został Rafał Malec. Zmieniło się również skład prezydium. Już wczoraj zebrało się prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej w składzie: prezes NRŁ Rafał Malec, wiceprezes Andrzej Hincl wiceprezes Antonii Przybylskil wiceprezes Radosław Cywiński i wiceprezes Andrzej Skibiński. W spotkaniu uczestniczył również łowczy krajowy PZŁ.

PZŁ NRŁ

Normalizacja stosunków między organami PZŁ

W dniu wczorajszym (05.05.2020), odbyło się spotkanie Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego z członkami Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej oraz przywróconego do funkcji prezesa NRŁ Rafała Malca.

Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej wraz z Łowczym Krajowym zapowiedzieli zgodnie gotowość do szeroko zakrojonej współpracy, nie tylko dla dobra polskiego łowiectwa, ale mając również na uwadze dobro polskiego rolnika i dobro gospodarki leśnej.

Mając świadomość tego, jak trudne wyzwania stoją nie tylko przed łowiectwem, lecz również rolnictwem i leśnictwem, Łowczy Krajowy oraz Prezes NRŁ zgodnie uznali, że tylko działania w atmosferze porozumienia i współpracy pomiędzy organami PZŁ umożliwią szybką realizację zadań, wypracowywanie kompromisów oraz skuteczne działania na niwie gospodarki łowieckiej w szerokim tego sformułowania znaczeniu.

Panowie zapowiedzieli również, że będą starali się nie szczędzić wysiłku i zgodnej współpracy, by relacje pomiędzy rolnikami, leśnikami i myśliwymi z każdym dniem były coraz lepsze.

Czytaj też: Hejt stop! Myśliwi mogą zgłaszać wszelkie przejawy hejtu do PZŁ

pzlow.pl/fot.pzlow.pl


Autor: Polska Agencja Prasowa

Lasy Państwowe przekazały kolejne dziesięć samochodów dla Ukrainy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Müller: Wypłata środków z KPO nastąpi około września


Autor: Polska Agencja Prasowa

Tomasz Lis ”odchodzi” z Newsweek ,,w trybie natychmiastowym”


BULT SMOGOWICZE