PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Wody Polskie podpisały wysoki i szalenie ważny kontrakt

Wody Polskie podpisały wysoki i szalenie ważny kontrakt

Autor: Tomasz Racki 2022-07-27 13:17:00
wody polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało kontrakt o wartości ponad 5,5 mln złotych. O jaką inwestycję chodzi?

Chodzi o zakup i wdrożenie oprogramowania wspomagającego proces zarządzania inwestycjami z polską spółką Hadrone. Jak pokazują badania, nawet 70 proc. projektów kończy się niepowodzeniem. Wdrożenie oprogramowania wspomagającego proces zarządzania projektami pozwala na zmniejszenie wskaźnika niepowodzeń do 20 proc. lub poniżej. To dlatego duże i nowoczesne firmy coraz częściej decydują się na wykorzystanie oprogramowania PPM – Project Portfolio Management.

Wody Polskie poprawią usprawnią projektami

Narzędzia takie pomagają firmom w zarządzaniu wieloma projektami jednocześnie. Zapewniają efektywną alokację i zarządzanie zasobami w firmie i to właśnie oszczędności – zarówno w ujęciu budżetu jak i w czasie ich realizacji - są główną motywacją stojącą za wdrożeniami PPM.

Oprogramowanie Hadrone PPM upraszcza zarządzanie projektem i monitorowanie portfela, a także podejmowanie decyzji dotyczących realizacji obecnych oraz wyboru przyszłych projektów, dzięki dostarczaniu pełnej wiedzy o statusie projektów w portfolio.

Wdrożenie Hadrone w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie jest ogólnopolskie i obejmuje Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz wszystkie Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej wraz z podległymi jednostkami.

Portfel projektów zarządzanych w oprogramowaniu Hadrone PPM w PGW Wody Polskie będzie obejmował kilkaset zadań inwestycyjnych i remontowych, z których największe są warte dziesiątki, a nawet setki milionów złotych.

Narzędzie będzie dostarczane w chmurze, z wykorzystaniem środowiska Microsoft Azure.

Wody Polskie zrobiły to jako pierwsze

„Wdrożenie w Wodach Polskich to prawdopodobnie największe wdrożenie oprogramowania klasy PPM w Polsce, a na pewno największe wdrożenie polskiego rozwiązania klasy PPM” – mówi Remigiusz Orzechowski, doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, wykładowca SGH oraz założyciel i prezes Hadrone i dodaje: „Wody Polskie to nie pierwsza instytucja państwowa, która zdecydowała się na wdrożenie naszego narzędzia do zarządzania portfelem projektów. Wśród naszych klientów są już m.in. NFZ czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z doświadczenia wiemy, że Hadrone PPM świetnie sprawdza się w tego typu organizacjach i usprawnia pracę nad setkami projektów, które prowadzone są przez organy publiczne.

wody polskie

Czym zajmuje się Hadrone?

Obecnie, z oprogramowania Hadrone korzysta kilkadziesiąt dużych i średnich organizacji, w tym GK Warta, BGK, BOŚ, Volkswagen Poznań, Veolia Energia Polska, Lotos, CCC, Agora, ARP, NFZ i NCBR.

Hadrone to wiodący polski dostawca oprogramowania do zarządzania portfelem projektów i usług. Kluczowy produkt firmy, Hadrone PPM, umożliwia priorytetyzację i wybór najlepszego zestawu projektów, ich realizację oraz skuteczny nadzór nad postępami projektów i osiąganiem zakładanych korzyści.

Czytaj także: Wody Polskie są gotowe do ponownej taryfikacji cen wody

Hadrone/fot. pixabay