PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Warszawiacy kradną rośliny. Burmistrz Bielan rozpoczął walkę 

Warszawiacy kradną rośliny. Burmistrz Bielan rozpoczął walkę 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-05 12:00:00
Warszawiacy

Na Bielanach z podwórek, skwerów i parków warszawiacy kradną rośliny. Często robią to nawet następnego dnia po posadzeniu. 

Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk rozpoczął właśnie akcję walki ze złodziejami. Na zieleńcach w miejscu skradzionych roślin wbijane są tabliczki z hasłem: "Byliny? Nie ma. Ukradli". W ten sposób burmistrz zamierza zwrócić uwagę na ten proceder mieszkańcom.

Warszawiacy nie mają wstydu 

"Zmodernizowaliśmy już ponad 50 podwórek i 3 parki. Prowadzimy ogromną akcję odbetonowania Bielan i z drugiej strony je bardzo mocno zazieleniamy. Niestety smutnym aspektem jest to, że po prostu kradną nam byliny, trawy i rośliny. Dlatego jest ta akcja, która ma zwrócić uwagę mieszkańców, żeby jeszcze bardziej pokazać, że jest to problem społeczny i żeby mieszkańcy wspólnie z nami tego pilnowali" – powiedział burmistrz Bielan. "Bo to są koszty i nasze wspólne pieniądze" – podkreślił.

Zaznaczył też, że stosowane są już różne metody, zwiększono liczbę patroli Straży Miejskiej, są dodatkowe patrole policji, pilnują też sąsiedzi.

"Były już takie sytuacje, że nie zdążymy odebrać prac od wykonawcy, a już część roślin jest wykopana. To jest nasze wspólne dobro. Jak te rośliny zakwitną, to podwórka są piękne, a mieszkańcy je sobie niesamowicie chwalą" – przekazał Grzegorz Pietruczuk. "Bez pomocy całego społeczeństwa nie poradzimy sobie z tym procederem kradzieży wszystkiego, co posadzimy" – zaznaczył.

Warszawiacy

Z parków i skwerów znikają nawet najmniejsze rośliny  

Przekazał, że warszawiacy kradną wszystko – od cebulek tulipanów, kory z rabat, po świeżo posadzone byliny. W Parku Herberta zniknęły hortensje, byliny, tulipany; w Parku Olszyna – jeżówki, trawy ozdobne, liatry kłosowe; w Parku Stawy Kellera – hortensje, brunery, imperaty, trzmielina uskrzydlona; w Parku Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego – niezapominajki, bergenie, a na ekoskwerze przy Bogusławskiego – jeżówki, pęcherznice, ogniki.

"Jesteś oburzony? My też! To też jest Twoje. Widzisz – reaguj" – zaapelował burmistrz Bielan.

Czytaj też: Wielkie wydarzenie w Warszawie. Polish Grain Day rusza 2 czerwca

PAP/fot. tt Grzegorz Pietruczuk/fot. fb Urząd Dzielnicy Bielany


Niebezpieczna żywność z Chin przechwycona przez służby w woj. lubelskim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 21:30:00

Prezes PGE: Zima będzie bardzo trudna, apelujemy o oszczędzanie energii

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 20:30:00

Izba Zbożowo–Paszowa: Coraz większa podaż zbóż na polskim rynku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 17:30:00

BULT SMOGOWICZE