PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Tomasz Lis ”odchodzi” z Newsweek ,,w trybie natychmiastowym”

Tomasz Lis ”odchodzi” z Newsweek ,,w trybie natychmiastowym”

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-24 15:30:00
Tomasz Lis

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Dziennikarz odchodzi z wydawnictwa po 10 latach.

Nie podano przyczyn tej decyzji. Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego "Newsweek Polska" od wtorku będzie Dariusz Ćwiklak, obecnie wicenaczelny. O dalszych planach Ringier Axel Springer Polska poinformuje w osobnym komunikacie.

Lis odchodzi z Newsweek

,,Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast ”Świat_PL” i odchodzi z firmy" – poinformował RASP w komunikacie prasowym przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Jak zaznaczył portal, nie podano przyczyn tej decyzji.

Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego "Newsweek Polska" od wtorku będzie Dariusz Ćwiklak, obecnie wicenaczelny. RASP zaznaczył, że o dalszych planach związanych z wyborem redaktora naczelnego "Newsweeka" Ringier Axel Springer Polska poinformuje w osobnym komunikacie. Lis krótko odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych.

,,Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" – napisał na Twitterze.

Tomasz Lis

Czytaj też:  Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników

PAP/fot.tt,Tomasz Lis/fot.ig,Tomasz Lis