PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Terminal zbożowy w Gdańsku? Rząd daje zielone światło dla inwestycji

Terminal zbożowy w Gdańsku? Rząd daje zielone światło dla inwestycji

Autor: Świat Rolnika 2022-07-19 18:45:00
Terminal zbożowy

Kancelaria Premiera poinformowała, że rząd przyjął uchwałę ws. terminala produktów rolno-spożywczych. Terminal zbożowy ma powstać w Gdańsku.

Dodano, że lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

W Gdańsku powstanie terminal zbożowy

Jak wskazano w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronach KPRM, rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala produktów rolno-spożywczych przedłożoną przez ministra infrastruktury. Terminal zbożowy ma powstać w Gdańsku.

,,Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych, w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej" – podano w komunikacie.

Zaznaczono, że jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

terminal zbożowy

Czytaj też: Rosjanie zniszczyli drugi co do wielkości terminal na Ukrainie

PAP/fot.pixabay