PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Tarcza antyinflacyjna zostanie przedłużona? Premier: rozważamy to 

Tarcza antyinflacyjna zostanie przedłużona? Premier: rozważamy to 

Autor: Tomasz Racki 2022-05-17 10:46:00
Tarcza antyinflacyjna

Tarcza antyinflacyjna w całości lub w części może zostać przedłużona – taką informację podał dziś premier Mateusz Morawiecki. 

Rząd rozważa możliwość przedłużenia obowiązującej do końca lipca tego roku tarczy antyinflacyjnej w całości lub części – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

"Rozważamy oczywiście przedłużenie całej tarczy antyinflacyjnej lub jej części" - powiedział premier podczas wtorkowej konferencji prasowej. "Decyzje jeszcze nie zapadły, ale jest wysoce prawdopodobne, że przedłużymy albo całą tarcze albo większość z jej istotnych elementów" – dodał.

Tarcza antyinflacyjna obniża VAT

Zgodnie z tarczą antyinflacyjną 2.0, która weszła w życie 1 lutego br. obniżony został VAT na media: - na gaz do 0 proc. (od 1 stycznia zmiana z 23 do 8 proc., a od 1 lutego z 8 do 0 proc.); - na prąd do 5 proc. (przedłużenie obniżki z tarczy 1.0; obniżka z 23 do 5 proc.); - na ciepło do 5 proc. (od 1 stycznia zmiana z 23 do 8 proc., a od 1 lutego z 8 do 5 proc.). Tarcza zakłada także obniżkę VAT-u na nawozy z 8 do 0 proc.

Czytaj także: Kowalczyk: Tarcza antyinflacyjna będzie obojętna dla rolników-vatowców

PAP/fot. pixabay