PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Szef MON zatwierdził umowę na dostawę nowoczesnych dronów Gladius

Szef MON zatwierdził umowę na dostawę nowoczesnych dronów Gladius

Autor: Karol Pepliński 2022-05-06 13:27:00
Gladius

,,Zatwierdziłem umowę na bezzałogowce systemu Gladius. To nowoczesny sprzęt, który wzmocni bezpieczeństwo Polski” - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Umowa przewiduje dostarczenie 4 bateryjnych modułów bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych. Bateryjne moduły przeznaczone będą do prowadzenia rozpoznania obrazowego z powietrza z wykorzystaniem rozpoznawczych bezzałogowych statków powietrznych FT-5.

Gladius trafi do Polski

O zatwierdzeniu umowy na dostawę bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych Gladius minister poinformował podczas konferencji w resorcie. Umowa przewiduje dostarczenie 4 bateryjnych modułów bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych.

,,Pierwsze drony trafią już w tym roku do pułków artylerii rozmieszczonych we wschodniej Polsce. Wykorzystujemy doświadczenia i obserwacje z tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą" - mówił Mariusz Błaszczak.

Jak przekazał resort obrony, bateryjne moduły bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych przeznaczone będą do prowadzenia rozpoznania obrazowego z powietrza z wykorzystaniem rozpoznawczych bezzałogowych statków powietrznych FT-5.

Gladius drony

Czytaj też: WOT przygotuje polskich leśników do wojny

PAP/fot.MON


Autor: Polska Agencja Prasowa

Müller: Wypłata środków z KPO nastąpi około września


Autor: Polska Agencja Prasowa

Tomasz Lis ”odchodzi” z Newsweek ,,w trybie natychmiastowym”


Autor: Polska Agencja Prasowa

Olbrzymia susza w Polsce. Hydrolodzy: Robimy za mało, aby jej zapobiec


BULT SMOGOWICZE