PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Sondaż: Polacy chcą zakazu importu rosyjskich węglowodorów

Sondaż: Polacy chcą zakazu importu rosyjskich węglowodorów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-06 21:00:00
Sondaż

Najnowszy sondaż United Surveys dla przedstawia stosunek Polaków do zakazu importu rosyjskich węglowodorów. 

Polacy w większości są za zakazem importu rosyjskich węglowodorów. Deklarują to nawet, jeśli będzie oznaczało to podwyżki cen. W sumie 85,2 proc. ankietowanych stwierdziło, że należy zrezygnować z rosyjskich surowców energetycznych nawet za cenę wyższych rachunków. 71 proc. mieszkańców dużych miast stwierdziło, że zdecydowanie należy zrezygnować z takich surowców, a 21 proc.

Sondaż: Polacy za zakazem importu rosyjskich węglowodorów

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM wykazał, że ponad 85 proc. Polaków jest za rezygnacją z kupowania rosyjskiego gazu, ropy i węgla, nawet jeśli będzie oznaczało to podwyżki cen.

W sumie 85,2 proc. ankietowanych stwierdziło, że należy zrezygnować z rosyjskich surowców energetycznych nawet za cenę wyższych rachunków. 71 proc. mieszkańców dużych miast stwierdziło, że zdecydowanie należy zrezygnować z takich surowców, a 21 proc. - że raczej tak. Z kolei 50 proc. mieszkańców wsi było zdecydowanych co do rezygnacji, a 40 proc. - że raczej należy zrezygnować importu węglowodorów z Rosji.

Sondaż wykonała w dniach 1–2 kwietnia br. firma United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl r. na ogólnopolskiej próbie 1 000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

sondaż rosyjskie węglowodory

Determinacja Polaków rośnie

Jak pisze wtorkowy "DGP", odnosząc się do wyniku najnowszego sondażu, widać, że determinacja w tej sprawie rośnie. Identyczne pytanie zadano miesiąc temu i wtedy za odejściem od rosyjskich węglowodorów było 68 proc. pytanych.

"Determinację widać wyraźniej w podziale na elektoraty – tu wyniki są jeszcze wyższe niż wśród ogółu badanych. Na przykład pomysł rezygnacji z importu popiera 91 proc. wyborców PiS i 94 proc. elektoratu KO" – zwraca uwagę dziennik.

Sprawdź również: Prezydent Joe Biden ogłosił zakaz importu rosyjskiej energii do USA

PAP/fot.pixabay.com


Autor: Michał Rybka

Amunicja bez ołowiu na terenie UE. Myśliwi protestują przeciwko zakazowi


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Poszarpane łańcuchy dostaw muszą zostać odbudowane


Autor: Tomasz Racki

Gminy mogą zyskać na ryczałcie. Samorządy postawią na swoim?


BULT SMOGOWICZE