PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Sondaż: Zjednoczona Prawica miażdży konkurencję. Wielcy poza sejmem

Sondaż: Zjednoczona Prawica miażdży konkurencję. Wielcy poza sejmem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-14 12:30:00
sondaż

Sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl jasno wskazuje na Zjednoczoną Prawicę, na którą obecnie chce głosować 39 proc. respondentów.

I tak oto na pozostałe partie respondenci chcą głosować w taki oto sposób: na  KO – 26 proc., a na Polskę 2050 – 13 proc. Do Sejmu dostałyby się także Konfederacja z 9 proc. poparcia i Lewica z 7 proc. poparcia.

PSL, Kukiz’15 i Porozumienie za burtą

Zgodnie z sondażem pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 26 proc. respondentów, a na Polskę 2050 – 13 proc. badanych.

Do Sejmu dostałyby się także Konfederacja (9 proc. poparcia) i Lewica (7 proc.). Natomiast pod progiem wyborczym znalazły się: PSL - Koalicja Polska (3 proc.), Kukiz'15 (2 proc.) i Porozumienie (0 proc. poparcia). Na inne ugrupowanie chęć oddania głosu deklaruje 1 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja wyniosłaby 55 proc.

Z badania wynika też, że gdyby partie opozycyjne (PO, Polska 2050, Lewica, PSL – Koalicja Polska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) zbudowały jeden blok, pokonałaby Zjednoczoną Prawicę w stosunku 43 proc. do 39 proc.

Sondaż

Sondaż: Coraz więcej ludzi chce przyspieszonych wyborów

Ankietowani zostali też zapytani, czy w Polsce powinny odbyć się przyspieszone wybory parlamentarne już w tym roku. 19 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie tak", a 15 proc. "raczej tak". Natomiast "zdecydowanie nie" powiedziało 17 proc. respondentów, a "raczej nie" – 22 proc. Z kolei 27 proc. odparło, że "trudno powiedzieć".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 kwietnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1079 osób.

Badanie dotyczące przyspieszonych wyborów - jako jedyne z prezentowanych – zostało zrealizowane w dniach od 1 do 4 kwietnia 2022 roku.

Czytaj także: Sondaż: Prowadzenie Zjednoczonej Prawicy, na drugim miejscu KO

źródła: PAP/ fot. twitter KancelariaSejmu
 


Autor: Michał Rybka

Amunicja bez ołowiu na terenie UE. Myśliwi protestują przeciwko zakazowi


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Poszarpane łańcuchy dostaw muszą zostać odbudowane


Autor: Tomasz Racki

Gminy mogą zyskać na ryczałcie. Samorządy postawią na swoim?


BULT SMOGOWICZE