PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Sondaż CBOS: PiS – 32 proc., KO – 17 proc., Polska2050 – 11 proc.

Sondaż CBOS: PiS – 32 proc., KO – 17 proc., Polska2050 – 11 proc.

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-08 17:10:00
CBOS

W wyborach do Sejmu PiS uzyskałoby 32 proc. poparcia, KO - 17. proc., Polska2050 Szymona Hołowni - 11 proc. – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Według wyników sondażu pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Badanie przeprowadzono w dniach od 28 marca do 7 kwietnia na reprezentatywnej imiennej 1030-osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Sondaż przeprowadzono z zastosowaniem procedury mixed-mode.

Wyniki najnowszego sondażu CBOS

Z przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia przez CBOS sondażu wynika, że na PiS (wraz z Solidarną Polską i Partią Republikańską) zagłosowałoby 32 proc. respondentów zdecydowanych na udział w wyborach parlamentarnych – o 2 punkty proc. więcej niż w badaniu sprzed miesiąca, z przełomu lutego i marca.

Na Koalicję Obywatelską wskazało 17 proc. ankietowanych - 3 punkty proc. mniej niż poprzednio. Polska 2050 uzyskała – tak jak badaniu z przełomu lutego i marca – 11 proc. wskazań.

Według sondażu pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego.

Konfederacja mogłaby według sondażu liczyć na 4 proc. głosów (o 2 punkty proc. mniej niż poprzednio). Poparcie również 4 proc. – niezmienione od poprzedniego sondażu – zyskałaby Lewica. Również bez zmian – na poziomie 2 proc. – utrzymało się poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej.

Przypomnijmy również wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Do Rzeczy.pl.

CBOS

Badanie przeprowadzono na 1030-osobowej próbie

Nikt z ankietowanych pracowni CBOS nie wskazał na Porozumienie Jarosława Gowina (tak, jak poprzednio), ugrupowanie Kukiz’15 (poprzednio 1 proc.) i PPS, po raz pierwszy uwzględnione w badaniu. Na inne ugrupowanie głosowanie zadeklarował, tak jak poprzednio, 1 proc. ankietowanych.

Odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie o to na kogo oddaliby głos, wybrało 24 proc. respondentów - 4 punkty proc. więcej niż przed miesiącem. Udzielenia odpowiedzi odmówiło 4 proc. (1 punkt proc. mniej niż poprzednio).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 28 marca do 7 kwietnia na reprezentatywnej imiennej 1030-osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Sondaż przeprowadzono z zastosowaniem procedury mixed-mode. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI - 54,8 proc.), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem (CATI - 28,3 proc.) lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI - 16,9 proc.)

Czytaj też: Sondaż: Polacy chcą zakazu importu rosyjskich węglowodorów

PAP/fot.Twitter/Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla całej Polski


Autor: Świat Rolnika

Czy polskie lasy znikają? Lasy Państwowe odpowiadają na artykuł


Autor: Tomasz Racki

Granice państwowe się nam „przesunęły”. Co z płotem na granicy z Białorusią?


BULT SMOGOWICZE