PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Alert RCB: Dwa powiaty mocno zagrożone pożarami lasów

Alert RCB: Dwa powiaty mocno zagrożone pożarami lasów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-19 20:30:00
Alert RCB

We wtorek ogłoszono alert RCB o dużym zagrożeniu pożarowym lasów. Alert RCB przesłano do odbiorców w powiecie nowosolskim i zielonogórskim (Lubuskie).

"Uwaga, dziś i jutro (19/20.07) duże zagrożenie pożarowe lasów. Zachowaj ostrożność i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie" – napisano we wtorek na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenia trzeciego stopnia przez upałem natomiast  IMGW wydał dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Alert RCB i IMGW 

Alert RCB przesłano do odbiorców w powiecie nowosolskim i zielonogórskim (Lubuskie).

Jak podkreślono w ostrzeżeniu RCB, nie należy używać otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie oraz zachować szczególną ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy trzeci, stopień ostrzeżeń przed upałami dla trzech województw. Dla kolejnych sześciu wydano alerty 2 stopnia.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia przez upałem IMGW wydał dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. "Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 do 34 stopni Celsjusza, w środę od 33 do 36 stopni" – prognozuje IMGW. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 stopni.

Alert RCB

Alerty 2 i 1 stopnia 

Alerty 2 stopnia wydano dla województw: zachodnio pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego. W tym rejonie według prognoz temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 34 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od 15 do 18 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18 do 21 stopni.

Dla dwóch powiatów: kłodzkiego i ząbkowickiego wydano ostrzeżenia 1 stopnia. Na tych terenach temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30 do 32 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od 15 do 17 stopni.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia określono na 80 procent. Alerty obowiązują do czwartku, 21 lipca. 

Czytaj też: PSP: Pożary w lipcu strawiły już 747 nieużytków i upraw

PAP/fot. pixabay