PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Prezydent: Kryzys żywnościowy to obecnie kluczowy temat na świecie

Prezydent: Kryzys żywnościowy to obecnie kluczowy temat na świecie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-05 20:15:00
Kryzys żywnościowy

Jednym z najważniejszych tematów, o jakich rozmawia się obecnie na arenie międzynarodowej, jest potencjalny kryzys żywnościowy – powiedział Prezydent.

Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu lipskiego. Dziękował jednocześnie polskim rolnikom za ich pracę. Ale dzisiaj my uczestniczymy w procesie rozwiązywania tych problemów, a nie są to problemy u nas właśnie dzięki temu, że polscy rolnicy swoim trudem zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – podkreślił podczas spotkania.

Kryzys żywnościowy zagraża wielu państwom

Prezydent Duda podczas wystąpienia dziękował polskim rolnikom za ich trud i za to, że zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe, gdyż ma to obecnie fundamentalne znaczenie.

"Dzisiaj jednym z najważniejszych tematów, o jakich rozmawia się na arenie międzynarodowej, obok samej wojny na Ukrainie, jest potencjalny kryzys żywnościowy wynikający z tego, że mnóstwo państw jest uzależnionych od plonów, które rodzą się na ukraińskich, a także na rosyjskich polach. Przede wszystkim na tych na Ukrainie, która jest wielkim spichlerzem Europy i świata" – zauważył prezydent.

Kryzys żywnościowy

Jak dodał, nikt nie wie, czy te problemy, które potencjalnie stają przed nami uda się rozwiązać. 

"Ale dzisiaj my uczestniczymy w procesie rozwiązywania tych problemów, a nie są to problemy u nas właśnie dzięki temu, że polscy rolnicy swoim trudem zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe" – podkreślił.

"Że Polska tę żywność ma, że dzięki państwa pracy, państwa wysiłkowi (...) realizujecie państwo to swoje wielkie zadanie, jakim jest praca, która tak naprawdę służy całemu społeczeństwu" – mówił Duda.

Czytaj też: Kryzys żywnościowy rujnuje Afrykę. A będzie tylko gorzej

PAP/fot.Twitter/Pixabay