PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Politycy PSL organizują zieloną niedzielę dla przedsiębiorców

Politycy PSL organizują zieloną niedzielę dla przedsiębiorców

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 19:15:00
PSL

W najbliższą niedzielę posłowie, samorządowcy i działacze PSL-Koalicji Polskiej organizują tzw. zieloną niedzielę dla przedsiębiorców.

22 maja politycy odbędą ponad 100 spotkań się z przedsiębiorcami, z którymi będą rozmawiać o wyzwaniach i problemach, z jakimi muszą się oni mierzyć. W ocenie, wiceprezesa partii, posła Dariusza Klimczaka w walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty. Frakcja proponuje m.in. obniżenie marż kredytowych.

Zielona niedziela 

"W najbliższą niedzielę w całej Polsce będziemy rozmawiali o sposobach walki z wysoką inflacją i drożyzną PiS. PSL-Koalicja Polska jest rzecznikiem polskich przedsiębiorców. Stawiamy na ludzi ciężkiej pracy, którym rządzący dokręcają śrubę"  powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według niego "rządzący próbowali mówić, że +mamy kolejne kamienie milowe do pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, a tak naprawdę mają kamień u szyi w postaci ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w postaci Solidarnej Polski".

"Ten kamień ciągnie do ziemi nie rządzących, ale całą Polskę, wspólnoty lokalne i samorządy" – zaznaczył lider PSL.

W ocenie wiceprezesa PSL, posła Dariusza Klimczaka w walce z inflacją państwo polskie działa na dwa fronty.

"Prezes NBP Adam Glapiński kręci kierownicą w lewo, podwyższając stopy procentowe, a premier Mateusz Morawiecki w prawo dodając nowych pieniędzy na rynek"  podkreślił Klimczak.

PSL drożyzna

Propozycje PSL

"Prawda jest taka, że na wysokiej inflacji zarabia rząd, na wysokich stopach procentowych zarabiają banki, a tracą Polacy"  powiedział wiceprezes PSL.

Dlatego  jak mówił "proponujemy obniżenie marż kredytowych, likwidację +podatku Belki+ oraz wyemitowanie obligacji oprocentowanych na 10 procent do 50 tysiąca złotych".

Politycy Stronnictwa zwracali uwagę, że w ciągu siedmiu lat rządów PiS wprowadzono 43 podwyżki podatków i nowych opłat. Dodają, że wzrosła też składa ZUS dla przedsiębiorców z 1092 zł. w 2015 roku do 1457 w 2021 r.

Podczas niedzielnych spotkań politycy PSL-KP zaprezentują dziesięć postulatów dotyczących pomocy polskim przedsiębiorcom. A są nimi: dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, odblokowanie środków z KPO, OZE dla każdego, czy wzrost udziału samorządów w podatkach.

Politycy PSL-KP będą mówić też o likwidacji "podatku Belki"; emisji 10 proc. obligacji do 50 tys. zł; obniżeniu marż kredytów; sprzeciwie nowym podatkom; zielonym świetle dla inwestycji oraz stabilnym prawie. 

Czytaj też: Susza podniesie ceny żywności. Będzie drogo, bardzo drogo

fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Pierwsza w Polsce stacja wodorowa została otwarta w Krakowie


Autor: Sebastian Wroniewski

Nowa Biała rok po wielkim pożarze. Odbudowano wszystkie domy


Autor: Polska Agencja Prasowa

PKN Orlen ogłasza: Tańsze paliwo dla klientów z aplikacją VITAY


BULT SMOGOWICZE