PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / PKN Orlen ogłasza: Tańsze paliwo dla klientów z aplikacją VITAY

PKN Orlen ogłasza: Tańsze paliwo dla klientów z aplikacją VITAY

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-24 17:00:00
tańsze paliwo

PKN Orlen wprowadza tańsze paliwo dla klientów programu lojalnościowego VITAY; przewiduje paliwo ze zniżką 30 groszy na litrze w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy.

Jak podkreślił na konferencji prasowej w Krakowie Obajtek, użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca, zaś właściciele kart VITAY będą mogli z niej korzystać od 1 lipca.

Tańsze paliwo na stacjach Orlen 

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że obniżka będzie większa dla klientów programu VITAY, posiadających jednocześnie kartę dużej rodziny – wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na litrze.

Obajtek zaznaczył, że w każdym przypadku promocja obejmuje do trzech tankowań na stacjach PKN Orlen, do 50 litrów paliwa każde, oraz obowiązuje do końca wakacji.

"Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie ceny baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my również mamy z tym problem" – mówił Obajtek, dodając, że do tych problemów dochodzi jeszcze np. transport morski ropy, który zdrożał o 110 proc. "To są skutki wojny, za które my nie odpowiadamy. Możemy jedynie z nimi walczyć" – zaznaczył prezes Orlenu.

Jak podkreślał, "wraz z polskim rządem staramy się, aby paliwa w Polsce były jednymi z najtańszych w Europie". Przypomniał, że rząd obniżył akcyzę na paliwa, a PKN Orlen różnymi działaniami starał się utrzymać ceny. Dodał jednak, że ceny w efekcie tych działań "nie są zadowalające", dlatego Orlen wprowadza wakacyjną promocję na paliwa dla użytkowników swojego programu lojalnościowego.

tańsze paliwo

Czytaj też: Obajtek: Przejęcie Lotosu w lipcu lub sierpniu; fuzja z PGNiG do końca roku

PAP/fot. tt Orlen/fot. pixabay