PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Pies zaatakował 10-latka. Chłopiec stracił kawałek ucha

Pies zaatakował 10-latka. Chłopiec stracił kawałek ucha

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-28 18:30:00
Pies

Pies rasy akita ugryzł 10-latka, który bawił się na plaży nad jeziorem w gminie Zalewo; chłopiec stracił kawałek ucha – podała warmińsko-mazurska policja. 

Dziecko z poważną raną zostało przetransportowane do szpitala w Olsztynie. Z oświadczenia właścicieli psa wynika, że zwierzę było szczepione. St. asp. Kwiatkowska powiedziała, że dotychczas nikomu nie przedstawiono zarzutu. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Pies zaatakował dziecko 

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 10-latek bawił się na plaży z kolegami. W pewnym momencie z niewyjaśnionej przyczyny pies podbiegł do chłopca i odgryzł mu kawałek ucha. Właścicielka próbowała odciągnąć zwierzę, ale było już za późno. Policjanci ustalili, że kobieta leżała na kocu, a pies był obok niej" – poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Dziecko z poważną raną zostało przetransportowane do szpitala w Olsztynie. Z oświadczenia właścicieli psa wynika, że zwierzę było szczepione.

Według policji mąż kobiety, która przebywała z psem na plaży, stwierdził, że "akita jest psem obronnym i prawdopodobnie chłopiec podszedł zbyt blisko kobiety, dlatego zwierzę zaatakowało".

St. asp. Kwiatkowska powiedziała, że dotychczas nikomu nie przedstawiono zarzutu. "Ustalamy jeszcze dokładne okoliczności tego zdarzenia. Musimy przesłuchać bezpośrednich świadków. Czekamy też na informację o dokładnych obrażeniach chłopca" – wyjaśniła.

Policja przypomina, że za psa zawsze odpowiada jego właściciel, który ma obowiązek "szczególnej ostrożności" przy trzymaniu zwierzęcia. Za niedopilnowanie psa, wskutek czego inna osoba została pogryziona i doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Pies

Czytaj też: Wilki zagryzły drogocennego psa. Właściciel stara się o odszkodowanie

PAP/fot. pixabay