PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Nowy sondaż: PiS i Konfederacja ze spadkiem, PSL i Kukiz poza Sejmem

Nowy sondaż: PiS i Konfederacja ze spadkiem, PSL i Kukiz poza Sejmem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-04 19:00:00
sondaż

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes dla wPolityce.pl wykazał, że na Zjednoczoną Prawicę pod koniec maja chciało głosować 37 proc. respondentów.

Na drugim miejscu jest KO z wynikiem 27 proc., a na trzecim Polska 2050 – 13 proc. Po 8 proc. badanych wskazało na Konfederację i Lewicę. Poza Sejmem znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 i Porozumienie

Nowy sondaż

Sondaż pracowni Social Changes wykazał, że chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednimi badaniami, których wynik opublikowano 27 maja,

,,Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wynosi 27 proc., co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe. Zyskuje również Polska 2050, ciesząca się obecnie poparciem 13 proc. respondentów" – podaje portal wPolityce.pl.

Zaznacza, że jest to o punkt więcej niż w sondażu opublikowanym tydzień temu.

8 proc. badanych wskazało na Konfederacją, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe. Notowania Lewicy pozostają bez zmian – 8 proc. 3 proc. respondentów wskazało na Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian). Także Kukiz‘15 i Porozumienie zachowują swoje poparcie z poprzedniego sondażu – odpowiednio 2 proc. i 1 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 56 proc.; poprzednio była o 2 punkty procentowe mniejsza. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 23 do 30 maja 2022 roku. Sondaż przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1055 osób.

 sondaż

Czytaj też: Najnowszy sondaż dla "SE": zjednoczona opozycja wygrałaby dziś z PiS

PAP/fot.Sejm