PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / "Noc konfesjonałów" odbędzie się w 97 kościołach w Polsce

"Noc konfesjonałów" odbędzie się w 97 kościołach w Polsce

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-11 22:30:00
Noc konfesjonałów

W Wielkim Tygodniu w 97 kościołach księża będą spowiadać wiernych do północy lub przez całą noc w ramach 12. edycji akcji pt. "Noc konfesjonałów". 

Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w ciągu dnia. Najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. Pierwsza edycja "Nocy konfesjonałów" zorganizowana została w 2010 r.

"Noc konfesjonałów" organizowana po raz dwunasty 

"Noc konfesjonałów" adresowana jest do tych wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Akcja będzie trwała cały Wielki Tydzień. 

W Wielki Poniedziałek do spowiedzi w ramach akcji będzie można przystąpić od godz. 17.30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

W Wielki Wtorek do akcji dołączą kościoły w Bytomiu, Ełku, Kielcach, Milanówku i w Radomiu. Z kolei w Wielką Środę wyspowiadać się będzie można w Gorzowie Wielkopolskim, Głubczycach, Mysłowicach, Opolu, Szczedrzyku, Szonowie i w Świdnicy.

Noc konfesjonałów

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek do akcji dołączy najwięcej kościołów 

Najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. W czwartek spowiedź w godzinach wieczornych będzie dostępna w kościołach w Chicago, Częstochowie, Giżycku, Kielcach, Koszalinie, Lancaster (Wlk. Brytania), Olsztynie, Pruszczu Gdańskim, Płotach, Płońsku, Rokicinach, Stargardzie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze i w Łomży.

Z kolei w piątek "Noc konfesjonałów" ruszy w Bielawie, Brzesku, Bydgoszczy, Chicago, Ciechanowie, Człuchowie, Dylakach, Dąbrowie Leśnej, Dębnie, Gdańsku, Gdańsku-Siedlcach, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Kinkajmach, Koszalinie, Kutnie, Lublinie, Nowej, Obornikach Śląskich, Olkuszu, Opolu, Ośnie Lubuskim, Pile, Pruszczu Gdańskim, Skawinie, Solcu Kujawskim, Stargardzie, Starogardzie, Szamotułach, Szczecinie, Szczedrzyku, Tychach, Uniejowie, Warszawie, Wałbrzychu, Wałczu, Wrocławiu, Puławach, Łomży i w Łodzi.

W Wielką Sobotę księża spowiadać będą w ramach "Nocy konfesjonałów" w Giżycku, Kielcach, Kutnie i w Warszawie.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/

Pierwsza edycja "Nocy konfesjonałów" zorganizowana została w 2010 r. Wówczas w inicjatywie wzięły udział jedynie dwie świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła. Najwięcej kościołów – 139, wzięło udział w akcji w 2018 r.

Czytaj też: Niedziela Palmowa i jej symbolika w Kościele Katolickim

PAP/fot. pixabay/fot. wikimedia Krzysztof Dudzik