PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol. 35-latek z Podlasia zatrzymany

Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol. 35-latek z Podlasia zatrzymany

Autor: Świat Rolnika 2022-07-29 16:30:00
Nielegalny alkohol

Kryminalni z bielskiej komendy Policji zabezpieczyli nielegalny alkohol oraz urządzenie do jego rozlewania. Na posesji 35-latka było blisko 1000 litrów alkoholu.

W miejscu działania śledczych ujawniono dodatkowo amfetaminę. To wszystko funkcjonariusze znaleźli na posesji należącej do 35-latka w powiecie bielskim. Wartość strat, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków to ponad 50 tysięcy złotych. Za nielegalne nabywanie i przechowywanie alkoholu grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Nielegalny alkohol na Podlasiu 

Bielscy kryminalni przejęli blisko 1000 litrów nielegalnego alkoholu. Pełne pojemniki funkcjonariusze znaleźli w powiecie bielskim na niezamieszkałej posesji należącej do 35-latka. Mundurowi ujawnili tam 755 litrów czystego alkoholu oraz 235 litrów alkoholu barwionego. Dodatkowo policjanci znaleźli urządzenia służące prawdopodobnie do rozlewania alkoholu, w tym trzy garnki ze stali nierdzewnej, dwa zaopatrzone w kraniki z zaworami, a także sito i alkoholomierz. W trakcie przeszukania posesji policjanci znaleźli też różnego rodzaju specyfiki do przygotowania kolorowych alkoholi, w tym syropy barmańskie i granulaty. Bielskich policjantów wspomagali mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 35-latka znaleźli ponad 3 gramy białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Gdyby nielegalny alkohol trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty nabywania i przechowywania nielegalnego alkoholu i uchylania się od opodatkowania oraz posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Nielegalny alkohol

Czytaj też: Żniwa i alkohol – niepokojące dane o skali zjawiska

bielsk-podlaski.policja.gov.pl/fot. KPP Bielsk Podlaski