PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana w Środzie Śląskiej

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana w Środzie Śląskiej

Autor: Świat Rolnika 2022-07-12 21:30:00
Nielegalna plantacja konopi

Nielegalna plantacja konopi została zlikwidowana przez funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci zabezpieczyli ponad 302 krzewy konopi. W związku ze sprawą zatrzymano 33–letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec sprawcy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

7 kilogramów narkotyków w rękach policji

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mężczyzna, który na terenie nieużytków leśnych w powiecie średzkim uprawiał konopie inne niż włókniste. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku w momencie, kiedy przyszedł doglądać rośliny. Nielegalna plantacja konopi to 302 krzewy, które znajdowały się w doniczkach usytuowanych na wykarczowanych fragmentach podmokłego terenu trzcinowiska.

W wyniku dokładnego sprawdzenia miejsca zamieszkania, pojazdów oraz pomieszczeń gospodarczych należących do 33–latka kryminalni zabezpieczyli telefony komórkowe oraz laptop. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste wbrew przepisom ustawy, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innej niż włókniste, tj. blisko 7 kilogramów marihuany.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo uprawy konopi innej niż włóknista mogącej dostarczyć znacznej jej ilości zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna plantacja konopi w oponach

Leśna nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policjantów z Buska-Zdroju. Zatrzymano także 54-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę tych roślin. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności – poinformowała w sobotę świętokrzyska policja. W chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Jak przekazał w sobotę Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji, plantacja konopi została zlikwidowana na terenie gminy Solec-Zdrój.

,,W kompleksie leśnym w dwóch zużytych oponach od pojazdu ciężarowego, wypełnionych ziemią i torfem rosło łącznie 180 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu od 13 do 86 cm" – przekazał st. asp. Tomasz Piwowarski.

Funkcjonariusze ustalili, że nielegalną uprawą mógł się zajmować 54–letni mieszkaniec gminy Solec-Zdrój.

Policjanci odwiedzili go w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna, w chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone rośliny zostaną przebadane w kryminalistycznym laboratorium" – dodał funkcjonariusz.

Czytaj również: Nielegalna plantacja konopi w gospodarstwie 86-letniego mężczyzny

GOV/fot.GOV