PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Nielegalna plantacja konopi na Lubelszczyźnie zlikwidowana 

Nielegalna plantacja konopi na Lubelszczyźnie zlikwidowana 

Autor: Świat Rolnika 2022-08-09 12:30:00
plantacja konopi

Plantacja konopi w gminie Wilków (woj. lubelskie) została zlikwidowana. Wewnątrz dwóch dużych tuneli rosło prawie 200 krzewów konopi.

Dwa duże tunele foliowe, a w nich blisko 200 rosnących roślin konopi indyjskich. Taki widok zastali kryminalni z opolskiej komendy kiedy wkroczyli na jedną z posesji w gminie Wilków. Policjanci oprócz krzewów zabezpieczyli też ponad kilogram marihuany i kilogram kwiatostanu konopi w trakcie suszenia. Zatrzymanemu 40 latkowi z powiatu radomskiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna plantacja konopi

Opolscy kryminalni, chcąc sprawdzić posiadane informacje, pojechali do opuszczonej posesji w gminie Wilków. Policjanci podejrzewali, że uprawiane są tam konopie indyjskie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli dwa duże tunele foliowe wyposażone w system nawodnienia i wentylacji wewnątrz, których rosło prawie 200 krzewów zabronionych konopi w różnych fazach wzrostu.

Na posesji zastali również 40-latka z powiatu radomskiego. W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli w jednym z budynków dodatkowo ponad kilogram marihuany, kilogram suszącego się kwiatostanu konopi oraz sprzęt, który był używany do pielęgnacji roślin. 

Trudniący się nielegalnym procederem 40-latek został zatrzymany. Zgromadzony materiał trafił do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości narkotyków. W ślad za materiałami sprawy do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, do którego Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim się przychylił.

plantacja konopi

Czytaj też: Uprawiał konopie indyjskie w... namiotach w swoim mieszkaniu

lubelska.policja.gov.pl/fot. Policja Lubelska