PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Niedźwiedź zaatakował turystę po słowackiej stronie Tatr

Niedźwiedź zaatakował turystę po słowackiej stronie Tatr

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 14:45:00
Niedźwiedź

Niedźwiedź zaatakował turystę po słowackiej stronie Tatr, wcześniej mężczyzna nagrał zwierzę w jego środowisku naturalnym.

Film został opublikowany na jeden ze stron na Facebooku, o nazwie „Tatry”. Autorzy nagrań podzielili się również szczegółowymi relacjami autorów nagrań. Wynika z niego, że turyści wspięli się na przełęcz Pyszniańską 24 czerwca ok. godz. 6 rano. "Już po drodze zauważyłem ślady niedźwiedzia" – opisuje i dodaje, że spotkał grupę ludzi, z którymi wymienił się numerami, by pomóc przy ewentualnym spotkaniu ze zwierzęciem.

Nieodpowiedzialne zachowanie turysty

W opisie podróżnik przyznaje, że to jego pierwsza wyprawa w te rejony. Był zachwycony naturą, gdy nagle zauważył w oddali niedźwiedzia. "Pomyślałem, że fajnie by było sfilmować go w tak pięknym górskim otoczeniu" – opisuje i dodaje, że próbował dzwonić do spotkanych wcześniej turystów, ale nie było sygnału.

Jak czytamy, niedźwiedź był filmowany przez mężczyznę przez 20 minut, kiedy nagle się do niego zbliżył. Dopiero gdy drapieżnik znajduje się 50 m od turysty, zaczyna się zbierać. Nie była to jednak ucieczka decydująca. Jak opisał, przygotowano aerozol (prawdopodobnie gaz pieprzowy), który miał przeciwdziałać atakowi, ale bezskutecznie.

Niedźwiedź

Niedźwiedź poszarpał mężczyznę

Dramatyczny obraz walki z niedźwiedziem ukazuje mężczyznę kopiącego drapieżnika, który zadaje wielokrotne ciosy i ugryzienia. Niedźwiedź w końcu poddał się i odszedł. "Nawet nie wiem, ile razy go uderzyłem, ale w końcu uciekł. Zajęło to wieczność! Miałem na sobie krew. Sprawdziłem, czy mam jakieś obrażenia, ale wszystko było w porządku. Kilka zadrapań" – relacjonuje mężczyzna.

Mężczyzna zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Gdy tylko niedźwiedź zostanie zauważony, nie powinno się go nagrywać, ale jak najszybciej odejść. Eksperci zalecają, aby cały czas spokojnie odchodzić. W żadnym wypadku nie odwracać się plecami do niedźwiedzia i uciekać w panice. To może go zdenerwować i spowodować atak.

Czytaj również: Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

WP/fot.pixabay