PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Niedźwiedź niebezpiecznie blisko popularnego schroniska w Tatrach

Niedźwiedź niebezpiecznie blisko popularnego schroniska w Tatrach

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-27 16:10:00
niedźwiedź

Niedźwiedź w poniedziałek pojawił się w pobliżu popularnego schroniska. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie.

Spotkanie z niedźwiedziem nie należy do najprzyjemniejszych, często budzi strach. W ostatnim czasie znów pokazują się one w Tatrach po okresie sennej zimy. W poniedziałek w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie niedźwiedzia, który postanowił odwiedzić bardzo popularne schronisko w Tatrach.

Niedźwiedź w popularnym schronisku górskim 

Niedźwiedzie w Tatrach wybudziły się już z zimowego snu. W celu znalezienia pożywienia pokazują się blisko tatrzańskich schronisk. W ubiegłą niedziele niedźwiedzia rodzina pojawiła się przy popularnym szlaku narciarskim wiodącym z Polany Goryczkowej do Kuźnic.W poniedziałek niedźwiedź pojawił się w schornisku w Dolinie Chochołowskiej. 

Warto pamiętać, że Dolina Chochołowska jest obecnie miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Wszystko za sprawą kwitnących tam krokusów, które w połączeniu z nadal ośnieżonymi górskimi szczytami tworzą niesamowite widoki.

niedźwiedź Tatry

Zamknięte szklaki 

W związku z coraz częstszymi sytuacjami, w któych niedźwiedź pojawia się przy schroniskach lub blisko szlaku Tatrzański Parko Narodowy podjął decyzję o zamknięciu od 23 kwietnia do odwołania kilku odcinków szlaków: zielony szlak turystyczny: Kuźnice – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch (w obu kierunkach), szlak dojściowy z Goncisk do dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej i szlak narciarski: Myślenickie Turnie – Wyżnia Goryczkowa Rówień (dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, w obu kierunkach).

Dodatkowo władze TPN apelują, aby zminimalizować ryzyko spotkania z dzikimi zwierzętami, przede wszystkim nie należy schodzić z wyznaczonych szlaków turystycznych (W gruncie rzeczy jest to zakazane). Nie należy też dokarmiać dzikich zwierząt ani się do nich zbliżać. Trzeba pamiętać też, by zawsze wracać z gór przed zmrokiem. Jak podaje TPN, nawet zaniepokojone zwierzę zwykle szybko się uspokaja, gdy człowiek pokaże chęć odejścia. Tatrzański Park Narodowy w punktach wymienił najważniejsze zasady, które trzeba zapamiętać, by uniknąć niebezpieczeństwa. Należy je stosować w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Nie należy podchodzić do zwierzęcia, nie robić zdjęć, nie uciekać, nie wykonywać gwałtownych ruchów i wycofać się na bezpieczną odległość. 

Sprawdź również: Niedźwiedź zaatakował turystów w Tatrach. „Są teraz bardzo głodne”

podroze.wprost.pl/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Najnowszy sondaż: PiS z dużą przewagą nad resztą


Autor: Polska Agencja Prasowa

Kleszcze w Polsce nie odpuszczają. Borelioza nadal groźna


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ci przedsiębiorcy odczuwają skutki wojny na Ukrainie najbardziej


BULT SMOGOWICZE