PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Najnowszy sondaż: PiS zdecydowanym liderem, PSL poza Sejmem

Najnowszy sondaż: PiS zdecydowanym liderem, PSL poza Sejmem

Autor: Świat Rolnika 2022-07-15 09:55:00
sondaż

Najnowszy sondaż Social Changes dla wPolityce.pl wskazuje, że aż 39% badanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę.

Na kolejnym miejscu jest Koalicja Obywatelska z poparciem 26%. Na podium znajduje się również Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 11% badanych. W Sejmi, z wynikiem po 9%, znalazłyby się również Konfederacja oraz Lewica. Poniżej progu wyborczego byłyby PSL z 4% poparciem i Kukiz'15 z poparciem 1%. Z kolei Porozumienie ma w tym sondażu 0% poparcia.

Najnowszy sondaż

Jak wskazuje najnowszy sondaż, Zjednoczona Prawica zyskała 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem, Polska 2050 i Lewica zyskały po jednym punkcie procentowym, Koalicja Obywatelska i Konfederacja utrzymały notowania, Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz‘15 i Porozumienie straciło po jednym punkcie procentowym.

Deklarowana frekwencja to 57 proc. – o 2 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu. Z sondażu wynika, że "zdecydowanie" wzięłoby udział w wyborach 44 proc. badanych, a "raczej" zagłosowałoby 13 proc. "Zdecydowanie" nie poszłoby do wyborów 18 proc. badanych, a 17 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie", w sumie nie wzięłoby udziału w wyborach 35 proc. ankietowanych. 8 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć", czy chcieliby pójść na głosowanie.

Sondaż Social Changes zrealizowano przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie 1073 Polaków od 8 do 11 lipca.

Sondaż

Czytaj też: Sondaż dla "Rz": Drożyzna szaleje. Polacy ograniczają wydatki

PAP/fot.Sejm